Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Hitelkérelem elutasításának leggyakoribb okai

2020.12.20.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2021. április 26. 15:25

A hitelkérelem elutasításának számtalan oka lehet, és ezek egy része a bank „titka” marad; mi most összegyűjtöttük a leggyakoribbakat.

Hitelkérelem elutasításának leggyakoribb okai

A hitelkérelem elutasítását a bank nem köteles megindokolni, ennek ellenére a legtöbb esetben megtudható, mi is volt az az ok, aminek köszönhetően egy kérelmet visszautasítottak. A leggyakrabban egyszerűen csak arról van szó, hogy valamelyik alapvető feltétel nem teljesült, illetve valamilyen szabályozásnak nem felelt meg a kérelem maga. Jó tisztában lenni a hitelkérelem elutasításának lehetséges okaival, hiszen így egyrészt változtathatsz a következő igényléseden, másrészt pedig akár el is kerülheted ezt a problémát.

hitelkérelem elutasításának leggyakoribb okai

hitelkérelem elutasításának leggyakoribb oka a KHR listán való szereplés. Amennyiben aktív státuszban szerepelsz a negatív KHR listán, az automatikus elutasítást jelent, a passzív státuszú ügyfeleknek azonban egy-egy pénzintézet folyósít kisebb kölcsönöket.
Alapvető feltétel egy hitelkérelem elbírálásakor például a magyarországi lakcím, illetve a 18. életév betöltése, viszont előfordulhat, hogy csak 21, vagy 24 évnél idősebbek igényelhetnek hitelt bizonyos bankoknál. Az életkor tekintetében a túl sok is hátránynak számít, mivel létezik felső korhatár is, ami a futamidő lejártához igazodva 65-72 év. Ha ezek közül valami nem teljesül, a kérelmet el fogják utasítani

A jövedelem alacsony mértéke szintén gyakori elutasítási ok, mivel a banknak a JTM szabályozás szerint kell eljárnia. Ha nincs rendszeres, illetve igazolható jövedelmed, akkor szintén elutasítanak, de ugyanilyen eredményre számíthatsz, ha próbaidő alatt igényelsz hitelt, illetve, ha a cég csődeljárás alatt áll.

Amennyiben adósságaid, illetve korábbi hiteleid is vannak, az szintén a hitelkérelem elutasításának egy lehetséges oka, mert fizetésképtelenné tehet. A negatív bankszámlakivonatok, a végrehajtási eljárások és a visszafizetési terhelések szintén azt jelzik a pénzintézetnek a hitelbírálat során, hogy a hitelképességed minimum megkérdőjelezhető, és ezt a bank olyan kockázatnak minősítheti, amit nem érdemes meglépnie.

Ha a hitelkérelem elutasításának fenti okait sikeresen elkerülted, akkor hasonlítsd össze oldalunk segítségével a bankok legjobb ajánlatait, és indítsd el a hiteligénylési folyamatot online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

2020.02.24.

Szögezzük le még a cikk legelején: minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön egyelőre nem létezik, ezzel a minősítéssel csak lakáshitelt lehet jelenleg igényelni, viszont a Magyar Nemzeti Bank tervezi a bevezetését. Ezt azért fontos tudni, mert a továbbiakban nem tényeket olvashatsz, hanem a mi véleményünket arról, hogy miért is lehetne ez előnyös, illetve milyen lehetne maga a konstrukció.

Tovább olvasom
A második hullám alatt hogy intézzem a hitelfelvételt?

A második hullám alatt hogy intézzem a hitelfelvételt?

2020.10.13.

Lehetett rá számítani, hogy ősszel megérkezik a koronavírus-járvány második hulláma, ezért a legtöbbeket nem érte felkészületlenül, hogy ismét alapjaiban változik meg az életünk. A hitelfelvétel alapvetően nem változott meg, vagyis nagyjából ugyanazokat a szabályokat kell betartani, mint a tavaszi, első veszélyhelyzet idején.

Tovább olvasom
Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

2020.12.04.

Abban az esetben, ha valaki idén március 18-ig kapott hitelt – beleértve a kölcsönöket és a lízinges megállapodásokat is –, a kormány által kihirdetett moratórium hatása, illetve érvényessége kiterjed a következőkre: személyi kölcsön, lakásra felvehető hitel, Babaváró-támogatás, lízingelt autó, vagy a jelenleg is népszerű CSOK. Fontos viszont tisztában lennünk azzal, hogy a halasztás nem azt jelenti, hogy nem kell majd fizetnie az adósnak. Nézzük, mire érdemes odafigyelni.

Tovább olvasom
Mi a különbség hitel és kölcsön között?

Mi a különbség hitel és kölcsön között?

2022.12.22.

A különbség hitel és kölcsön között nem nyilvánvaló, ezért az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával