Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Egy átlagos életbiztosítás mire fizet és mennyibe kerül?

2020.11.04.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 4. 20:40

Életbiztosítást érdemes kötni, hiszen biztonságban tudhatod magadat és a szeretteidet, ráadásul befektetésnek sem utolsó. Azonban mielőtt megtennéd, érdemes néhány dolgot tudnod róla, hiszen nem lényegtelen kérdés az, hogy az életbiztosítás mire fizet és mikor, valamint az sem, hogy mennyibe kerül.

Egy átlagos életbiztosítás mire fizet és mennyibe kerül?

Azt, hogy az életbiztosítás mire fizet, meghatározza, hogy milyen típusról van szó, ugyanis kétféle létezik: a kockázati, illetve a befektetési. A kockázati életbiztosítás a futamidő alatt nyújt védettséget, vagyis csak addig, ameddig fizeted, a befektetési életbiztosítás azonban a futamidő lejártakor, egy összegben is fizet, ha nem történt a befektetést meghaladó kifizetési összegű biztosítási esemény a futamidő alatt.

Hogy az életbiztosítás mire fizet, arra a pontos választ csak az adott csomag ismeretében lehet adni. Ha csak balesetre biztosítod be magad, akkor betegség esetén nem fizet a biztosító, sőt, még betegségnél sem mindegy, hogy milyen típusú egészségi problémákra kötöd meg az életbiztosításodat.

És most lássuk a költségeket! A kockázati életbiztosítás egyetlen költsége a havidíj, ami fix, és minden hónap egy, a szerződésben meghatározott napon esedékes. A kockázati életbiztosítás díját számos dolog befolyásolja, mint például:

•    az életkorod
•    a foglalkozásod (mennyire veszélyes az, amivel pénzt keresel)
•    a hobbijaid (az búvárkodás például növeli a költségeket)
•    a biztosítás futamideje (milyen hosszú ideig nyújt védettséget)
•    az egészségi állapotod
•    a rizikófaktorok (alkoholfogyasztási szokások, dohányos, netán túlsúlyos vagy-e; milyen betegségek fordultak elő a családban)
•    a választott kiegészítők

A kockázati életbiztosítás havidíja a néhány ezer és tízezer forint közötti sávban mozog, de fontos, hogy ne csak az ár alapján dönts, hanem vedd figyelembe a biztosítóról olvasható véleményeket, a szolgáltatásaik minőségét, a referenciákat, és még hosszasan sorolhatnánk. Egy olcsó havidíjnál például egyből gyanút foghatsz, hogy az életbiztosítás igencsak korlátozott, és csak nagyon kevés esetben fizet.

Amennyiben életbiztosítást szeretnél kötni, hasonlítsd össze a legjobb ajánlatokat oldalunk segítségével, ha pedig kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

11,28% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

10,8% - 18,9%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 12.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

2023.09.05.

Az egészségpénztár nem egészségbiztosítás. A két fogalom bár hasonló, és az élet azonos területén nyújthat segítséget, mégis két nagyon különböző dologról van szó. Közérthetően mutatjuk meg, hogy miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól.

Tovább olvasom
Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

2020.08.17.

A hitelfelvétel nem csak a számodra, de a banknak is kockázatos lépés, és mint mindennél, itt is érdemes a lehető legnagyobb biztonságra törekedni, amihez a hitelfedezeti biztosítás kínál megoldást. És hogy miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Tovább olvasom
Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

2020.05.25.

A „minősített fogyasztóbarát” minősítést eddig csupán lakáshitel kaphatta meg, ám már egy ideje lehet arról is hallani, hogy a biztosításoknál, elsősorban a lakásbiztosítások esetében be fogják vezetni. Ez nemrég meg is történt: megjelent az első minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás, amit hamarosan a többi is követni fog, hiszen csak a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyására van szükség hozzá, így minden biztosítótársaságnak megvan a lehetősége arra, hogy maga is előálljon egy ilyen konstrukcióval.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítási kampány: akár tízezreket spórolhatsz a biztosításon

Lakásbiztosítási kampány: akár tízezreket spórolhatsz a biztosításon

2024.02.21.

Bár a lakásbiztosítás nem a háztartások legnagyobb kiadása, nagyon nem mindegy, hogy melyik biztosítónál kötjük meg a szerződést. Idén ráadásul az új szabályok szerint márciusban is felmondható a lakásbiztosítás. Szakértőink röviden és közérthetően írnak a lakásbiztosításról, és bemutatják az új szabályokat is.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával