Anyagi nehézséget szeretne megoldani? Mennyibe kerül egy személyi kölcsön?
A kérdés jogos, mert a személyi kölcsönt igénylő általában egy anyagi nehézséget szeretne megoldani, így egyáltalán nem mindegy, hogy leendő hitele milyen költségekkel jár.
Először is érdemes tisztázni, hogy kinek lehet szüksége személyi kölcsönre. Elsősorban annak, akinek átmeneti pénzügyi gondja adódik, anyagi nehézséget szeretne megoldani, vagy egy befektetéshez van szüksége pénzre. Szokták mondani, életszínvonal-emelésre nem érdemes költeni a személyi kölcsönt, mert hosszútávon nem járunk vele jól.
A személyi kölcsön egy szabad felhasználású hitel, másik fő jellemzője, hogy nem kell hozzá önerő, vagy ingatlanfedezet. Sokfajta személyi kölcsön létezik és nem könnyű kiválasztani, hogy melyik az, amelyik a lehető legjobban megfelel az igényeinknek.
A személyi kölcsön előnyei közé tartozik, hogy elviekben akár 10 millió forintot is igényelhetünk (manapság lejjebb húzzák meg a bankok a maximumot), és a futamidő is rugalmas, ha úgy döntünk, nyolc évig is törleszthetünk.
A személyi kölcsön fedezete az adós jövedelme, azaz a hitel felvételéhez rendszeres munkabér igazolása szükséges. Fontos, hogy legalább három hónapja (általában ezt az időszakot kérik a bankok, de lehet ennél több és kevesebb is az igénylés minimuma) dolgozzunk, a fizetésünk pedig elérje a bank által meghatározott minimum jövedelmet. Szükség van munkáltatói igazolásra, és feltétel lehet az is, hogy a munkaszerződésünk határozatlan idejű legyen.
Na, de mennyibe kerül egy személyi kölcsön, nyilván azon túl, hogy kamatostól vissza kell fizetni a tartozást?
Az első (induló) költség, amivel találkozhatunk, az a folyósítási díj, amelynek mértéke általában a hitelösszeg egy százaléka. Ezt a folyósítást követően le is vonja a pénzintézet a számlánkról. A folyósítási díj mellett további terhet jelenthetnek az adós számára az ügyintézéssel kapcsolatos díjak, az elő-, valamint a végtörlesztés díjai, vagy azok a költségek, amelyeket egy esetleges törlesztési csúszás miatt számol fel a bank.
Ezek a díjak változóak, a pénzintézetek bizonyos akciók keretein belül csökkenthetik, vagy akár el is engedhetik őket. Ugyanakkor ezen kiadások mellett természetesen mindig figyelembe kell venni a kölcsön kamatának nagyságát, amely sokkal meghatározóbb az összköltségünket tekintve.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.