Újabb Széchenyi hitel az agrárszektornak!
Egy újabb Széchenyi hitel jelent meg, amely kifejezetten az agrárszektort, vagyis a mezőgazdasági cégeket célozza, és kifejezetten kedvező azok számára, akik szeretnék fejleszteni, vagy épp elindítani a vállalkozásukat.
Kik igényelhetik az újabb Széchenyi hitelt?
Cégformától függetlenül a mezőgazdasági őstermelők, az ezen iparágban dolgozó egyéni vállalkozók, szövetkezetek, családi gazdálkodók és gazdasági társaságok egyaránt igényelhetik az újabb Széchenyi hitelt, de azok a vállalkozások is jogosultak lehetnek rá, amelyeknek nem a mezőgazdasági termelés a főtevékenységük, ám az alaptevékenységeik között szerepel ilyen TEAOR-szám, és ilyen tevékenységet is végeznek.
Mire használható az újabb Széchenyi hitel?
Az újabb Széchenyi hitel beruházásokhoz, fejlesztésekhez, valamint forgóeszközök finanszírozásához is igényelhető.
Mik a hitel kondíciói?
Az újabb Széchenyi hitelhez kapcsolódó hitelkeret minimum 500.000, maximum 100.000.000 forint – de a vállalkozás csak a hitelcél szerinti nettó árbevételnek 35%-át igényelheti. A futamidő pedig a bank és az ügyfél közötti megállapodás szerint 1,2, vagy 3 év lehet. A hitel kamata 1 havi BUBOR + 4%, a kezelési költség 0,8% minden évben, a támogatás mértéke pedig 4%.
És mik a feltételei?
A hiteligénylés feltétele a köztartozás-, illetve a hiteltartozás-mentesség, valamint 25.000.000 forint feletti hitelösszeg esetén az igénylőnek legalább 2 lezárt naptári éves vállalkozói múlttal kell rendelkeznie. 25.000.000 forint alatt elég az egy év is. Ingatlanfedezetet csak 50.000.000 forint felett szükséges biztosítani.
Vannak egyéb költségek az újabb Széchenyi hitel felvételekor?
A bírálati díj 17.000-280.000 forint lehet, a társkártya díja pedig 4.000 forint, emellett további költség a kezességi díj, ami a hitelösszeg 80%-ának közel 1%-a.
Szükség van-e kezesre?
Az újabb Széchenyi hitel igénylésekor szükség van kezesre, aki az őstermelők, családi gazdálkodók és egyéni vállalkozók esetében az aláírótól független magánszemély lehet. Társas vállalkozások esetében pedig a többségi, legalább 50%-os tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos. Az állami garancia 80%-ra terjed ki. A kezes pedig a maradék 20%-ot kell, hogy fedezze a hitel felmondása, vagy nemfizetés esetén.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.