Provident ujProvident ujHirdetés

Önerő igazolás – mit kell tudni róla?

2020.11.07.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 7. 18:05

Az adósságfék-szabályozás, vagyis a JTM kimondja, hogy a jelzáloghitelek felvételéhez, kötelező az önerő felmutatása, amit a bankok csak akkor fogadnak el, ha a dokumentáció tartalmaz egy önerő igazolást is, ami bizonyítja a hitelképességedet, és egyúttal meghatározza a felvehető hitelösszeget is.

Önerő igazolás – mit kell tudni róla?

Ez utóbbit, vagyis a hitelösszeg meghatározását a bank végzi az önerő igazoláson szereplő összeg, illetve a jövedelmi helyzeted segítségével. A felvett hitelösszeg nem haladhatja meg az ingatlan piaci értékének 80%-át, a fennmaradó 20% pedig önerő kell, hogy legyen a törvény szerint, de a bankok a legtöbb esetben 30% vagy afeletti önerő-hányadot várnak el. Ezen felül is van még néhány tényező, amit figyelembe vesznek a bírálat során, és ezek az önerőt tovább növelhetik – ilyen például az adós besorolása, a jövedelmi helyzet, vagy a megvásárolni kívánt ingatlan jellemzői, így az elhelyezkedése, a környék milyensége, az állapota.

Az igazolás mellett persze egyéb dokumentumokat is be kell majd nyújtanod, mint például a munkáltatói igazolást, vagy a bankszámlakivonatokat, és természetesen hosszas ügyintézés is vár rád. Az igazoláson többféle dolog szerepelhet aszerint, hogy mit ajánlasz fel a banknak: pénz, de pótfedezet is, ami egy másik ingatlan, és ide tartozik még a lakáscélú megtakarítás, azaz a lakástakarék is.

Ha nincs önerő-igazolásod, az azt jelenti, hogy önerőt sem tudsz felmutatni, erre azonban tudunk adni néhány tanácsot, amiket, ha megfogadsz, szert tehetsz a megfelelő mennyiségű önerőre. A legkézenfekvőbb egy barátoktól, vagy rokonoktól kért kölcsön, vagy egy személyi kölcsön. Ha ez nem megfelelő, akkor a CSOK, vagy a babaváró hitel, illetve a plusz ingatlanfedezet is elfogadható – utóbbival a magasabb kockázat is együtt jár, hiszen nemfizetés esetén mindkét ingatlant elárverezheti a bank.

Ha lakáshitelt szeretnél felvenni, és van önerő-igazolásod is, válogass jelzáloghitel-ajánlataink között, kérdés esetén pedig vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

2020.04.06.

A jelzáloghitelek felvételéhez önerőre van szükség – ez egy olyan alapigazság, ami sajnos manapság már megkerülhetetlen, hiszen törvénybe is foglalták. Ahhoz, hogy lakáshitelt tudj felvenni, önerő-igazolásra lesz szükséged. Amelyből a bank megtudhatja, hogy mekkora összeggel rendelkezel, a folyósítható hitelösszeget pedig ez alapján számolják ki.

Tovább olvasom
Hitel előtörlesztés és végtörlesztés – mi a különbség?

Hitel előtörlesztés és végtörlesztés – mi a különbség?

2022.10.14.

Ha az élethelyzetünk úgy hozta, hogy lehetőségünk van a meglévő lakás,- vagy szabad felhasználású kölcsönünk teljes egészét, vagy egy részét visszafizetni a futamidő lejárta előtt, akkor ismernünk kell a lehetőségeinket. Előtörlesztés és végtörlesztés: tudjuk mi a különbség, és hogy a mi esetünkben melyiket érdemes választani? Segítünk dönteni!

Tovább olvasom
Mi vár ránk a kamatstop után?

Mi vár ránk a kamatstop után?

2022.04.29.

A kamatstop után semmi jó nem várható, épp ellenkezőleg, de szerencsére létezik megoldás is ez ellen.

Tovább olvasom
Mikor jöhetnek el az olcsóbb hitelek?

Mikor jöhetnek el az olcsóbb hitelek?

2023.06.02.

A lakáshitelek kamata erősen befolyásolja a hitelfelvételi kedvet. Minél drágábbak a hitelek, annál kevesebben akarnak lakáshitelt igényelni. A kamatokra több tényező is hatással van, az egyik a jegybanki alapkamat. Sokan várják a kamatok csökkenését, ezért utánajártunk, hogy mikor jöhetnek el az olcsóbb hitelek.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával