Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Nézzük át, mi befolyásolja a személyi kölcsön összegét!

2020.11.22.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 22. 16:10

Ha személyi kölcsönt szeretnél felvenni, akkor lehetséges, hogy elutasítják a kérelmedet, és ennek egyik oka lehet az, hogy a felvenni kívánt összeg túlságosan nagy a bank normái szerint.

Nézzük át, mi befolyásolja a személyi kölcsön összegét!

Azt, hogy mi befolyásolja a személyi kölcsön összegét, több szempontból is vizsgálhatnánk, de tulajdonképpen csak egyetlen dologra kell figyelni: a jövedelem és a felvenni kívánt összeg arányára.

Ebből következik, hogy befolyásolja a személyi kölcsön összegét a kereseted, pontosabban az igazolható kereseted. Ezt azért fontos kiemelni, mert a bankok alapvetően fedezetként tekintenek a jövedelmedre, és ha nem tudod igazolni, akkor nem fogadják el, a kérelem pedig elutasításra kerül. Így tehát nem csupán a személyes adataidnak és az életkorodnak kell megfelelőnek lennie, de a jövedelmi helyzetednek is. 

A JTM szabályozás szintén befolyásolja a személyi kölcsön összegét azzal, hogy kimondja: a havi törlesztőrészleted nem lehet több, mint az igazolható jövedelmed 50%-a, illetve nettó 500.000 forint fölött a 60%-a. A havi törlesztésből kiszámolható hitelösszeg esetén is eltérnek a bankok a szabályozástól, ám annak keretein belül maradva, tehát az 50, illetve 60% a legtöbbször csupán 30-40%, vagyis ha túl magas összeget szeretnél alacsony jövedelem mellett igényelni, akkor elutasítják a hitelkérelmedet. 

Fontos, hogy az anyagi lehetőségeid alapján számold ki az igénylendő hitel összegét, hiszen, ha minimálbért tudsz csak igazolni, akkor biztosan nem fognak 10 millió forintot folyósítani a számodra. Van természetesen egy kiskapu is, ami befolyásolja a személyi kölcsön összegét, ez pedig az adóstárs bevonása, akinek jövedelme a tiéddel összeadódik, és így magasabb összegre számíthatsz, ám ebben az esetben is csak az igazolható jövedelem számít.

Könnyedén kiszámolhatod a jövedelmedből az igényelhető hitelösszeget, ha a jövedelmedet a fentebb említett összeghatárok figyelembevételével százalékosan elosztod, majd ezt megszorzod a futamidő hónapjainak számával. Az így kapott összeg várhatóan az, amit gond nélkül igényelhetsz is.

Gyakorlatilag ennyi, ami befolyásolhatja a személyi kölcsön összegét. Az oldalunkon összehasonlíthatod a pénzintézetek legjobb ajánlatait, és az igénylési folyamatot is elindíthatod online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Januártól módosítják az adósságfék-szabályokat

Januártól módosítják az adósságfék-szabályokat

2021.12.23.

2022. január elsejétől módosítják az adósságfék-szabályokat, ami bizonyos esetekben érinti többek között a hitelbírálatokat és hitelfelvételhez szükséges önerő mértékét is. A nettó havi jövedelemből számolt korlátok viszont nem változnak.

Tovább olvasom
JTM szabály változott, pontosítjuk a részleteket!

JTM szabály változott, pontosítjuk a részleteket!

2018.10.27.

Aki hitelt vesz fel, annak tudnia kell azokról a szabályokról, ami alapján ezt megteheti; a JTM szabályozás például ilyen.

Tovább olvasom
JTM 2019 változás július 1.-től – nézzük a részleteket!

JTM 2019 változás július 1.-től – nézzük a részleteket!

2019.07.10.

Volt már az idei évben változás a jövedelemarányos törlesztési mutatóval kapcsolatban. Ám a kormány most, a babaváró hitellel összefüggésben ismét bejelentett egyet, ami nagymértékben befolyásolja a hitelfelvételt a jövőben. Egész pontosan július 1.-től kezdve. Lássuk tehát a JTM 2019-es szabályváltozását!

Tovább olvasom
JTM 2020 - Jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató

JTM 2020 - Jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató

2020.10.19.

Mit takar a JTM 2020 kifejezés? A JTM azt jelenti, hogy jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató. Ezt a mutatót használják a bankok a hitelbírálatnál, voltaképpen egy egyszerű számolásról van szó, amelyből kiderül, hogy felvehetjük-e a kívánt hitelt. Hogy néz ki a JTM 2020-ban?

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával