Minősített fogyasztóbarát személyi hitel – miben különbözik majd a személyi kölcsöntől?
A koronavírus-járvány által kialakult krízishelyzet egy kiemelten ügyfélorientált attitűd megalkotására kényszerítette a financiális piacot, így 2021 januárjától megjelennek a pénzügyi szortimentben a minősített fogyasztóbarát személyi hitelek.
Miben lesz más, mint a jelenleg érvényben lévő személyi kölcsön? Erre keressük a választ…
Mit jelent az új jelző a minősített fogyasztóbarát személyi hitel kifejezésben?
Ízlelgessük kicsit a szókapcsolatot: fogyasztóbarát, azaz ügyfélorientált, azaz kliensközpontú, azaz vásárlófókuszú. Egyértelműen a kuncsaft, vagyis a mi elégedettségi szintünk emelésére rejt magában különféle lehetőségeket, hiszen a minősített fogyasztóbarát személyi kölcsönök egyrészt kiszámíthatóbbak, mint előbb született társaik, másrészt sok specifikus kritériumnak kell megfelelniük, így határozottan kedvezőek lesznek a hiteligénylők számára. De miben rejlik majd ez a méltányos hatás?
- Fix kamatozású
Vagyis a havi törlesztőrészletünk nincs kitéve a piaci kamatváltozások hatásának, így egy átláthatóbb, tervezhetőbb szerződést tudhatunk magunkénak. Ez a jelenlegi személyi hitelek esetében is igaznak bizonyul, de a moratórium megszűnése után elképzelhető, hogy módosulni fog.
- A kamat/THM itt is maximalizálva van
Viszont a limit mértéke köszönőviszonyban sincs a mostanság plafonnak számító referenciaértékkel, ugyanis 500 ezer forint hitelösszeg felett 10 százalék, 500 forintos kölcsönértékig pedig 15 százalék a felső határ, viszont ne felejtsük el, hogy a most érvényben lévő banki kondíciókat kizárólag 2020 végéig kellett fenntaraniuk a pénzintézeteknek.
- A hitelfolyósítási díj mértéke online igénylés esetében 0 százalék
Normál igénylésnél szintén maximalizálva van 0,75 százalékos normaértékben. A jelenlegi portfólió tekintetében ez a költség legfeljebb 1 százalék lehet, de elmondhatjuk, hogy napjainkban a legtöbb bank folyósítási díj felszámítása nélkül kínál személyi hiteleket.
- A maximális futamidő 7 év
Az érvényben lévő sima személyi hitelnél maximálisan 10 évre tervezhetünk, ami itt az előnyünket szolgálja, hogy kevesebb idő alatt kevesebb kamatot is kell visszafizetnünk.
- Az előterjesztés kedvezőbb feltételekkel realizálható
Ha a hátralévő futamidő 1 évnél rövidebb, akkor az előtörlesztési díj 0 százalék, szemben a most hatályos 0,5 százalékkal, 1 évnél hosszabb intervallummal pedig 0,5 százalék maximális díjjal számolhatunk majd a barátunknak minősített új hitel esetében, a mostani érték erre 1 százalék.
- A bírálat ideje online igénylés esetén 2 nap
A fogyasztóbarát személyi kölcsönt kizárólag hitelkiváltásra és szabad célra lehet felvenni, ezért úgy tűnik, mintha korlátozva lennénk a felhasználás tekintetében is, de nyugodjunk meg, a szabad célú kölcsön összege bármire elkölthető. A minősített fogyasztóbarát személyi előnyök pedig megmutatkoznak abban, hogy az igénylés folyamatához szükséges minden dokumentumot részletesen tartalmazó tájékoztatólistát bocsátanak rendelkezésünkre, és az MNB oldalán egy korrekt segédletet is találunk, amivel megalapozhatjuk döntésünket.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.