Minimális jövedelem, amivel személyi kölcsönt vehetek fel?
Ha vettél már fel személyi kölcsönt, vagy tájékozódtál, hogy miként is lehetséges, akkor tudod, hogy bizonyos feltételeknek kell megfelelned. Annak érdekében, hogy a bank folyósítsa is neked az igényelt hitelösszeget. Ilyenek például a minimum három hónapos munkaviszony, a betöltött 18. életév, illetve az érvényes személyazonosító okmányok, valamint a minimális jövedelem, amit a bank elvár.
Természetesen a feltételek bankonként eltérnek, így a minimális jövedelem mértéke is más és más. A betöltött évek száma is lehet akár 21, vagy a munkaviszony időtartamára vonatkozó feltétel is lehet hat hónap, de akár egy év is. Éppen ezért fontos, hogy felmérd a lehetőségeidet, majd ezeket is figyelembe vedd a hitelkonstrukció kiválasztásakor.
Visszatérve a minimális jövedelemre; ugyan a mértéke minden banknál más és más lehet, azonban hangsúlyozni kell, hogy „lehet”. A legtöbb személyi kölcsön igénylésekor ugyanis az aktuális minimálbért adja meg a legtöbb pénzintézet, és csupán néhány van, ami ettől eltér. Egyesek valamivel többet, mások valamivel kevesebbet írnak elő. Ha a Központi Statisztikai Hivatal által rendszeresen jelentett átlagjövedelem körül keresel, akkor ezzel nem is kell foglalkoznod, de akkor is megoldható a hitelfelvétel, ha be tudsz vonni az ügyletbe egy adóstársat, akinek jövedelmével együtt már tudod teljesíteni a minimális jövedelmi elvárást.
Ha azonban ez nem megy – és sajnos sokan vannak így ezzel a kérdéssel –, akkor alaposan meg kell válogatnod, hogy hová fordulsz személyi kölcsönért. A közmunkaprogramban résztvevők számára például szinte alig akad pénzintézet, ami kölcsönt kínálna. De azért természetesen akad lehetőséged még ebben az esetben is. A minimális jövedelem alsó határa egyes bankoknál 70-75 ezer forint környékén mozog, és ezzel már szinte bárki meg tudja oldani a hitelfelvételt, ám még így is légy körültekintő!
Nem szabad ugyanis megfeledkezned az „addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér” aranyszabályáról. Ez persze nem csak abban az esetben vonatkozik rád, ha alacsony a jövedelmed, ám ekkor hatványozottan. Számtalan dolgot kell kifizetned egy hónap során, és ha extra költséged lép fel, azt bele kell kalkulálnod a jövedelmedbe. Ha ehhez még egy törlesztőrészletet is hozzá kell számolnod, problémákat tapasztalhatsz, minimális jövedelem ide, vagy oda.
Amennyiben kérdésed lenne a témával kapcsolatban, tedd fel nekünk.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.