Milyen támogatott vállalkozói hitelek érhetők el jelenleg?
Egy vállalkozást működtetni soha nem egyszerű feladat. Különösen igaz ez most, a koronavírus-járvány által nehezített gazdasági környezetben. Ahhoz, hogy lehetőség szerint mihamarabb visszaálljon az élet a megszokott kerékvágásba, a gazdasági érdek megköveteli, hogy a kisvállalkozások sikeresen tudjanak működni. Ebben nyújthatnak nagy segítséget a támogatott vállalkozói hitelek.
A támogatott hitelekről általánosságban
Nem árt tisztában lenni azzal a ténnyel, hogy a támogatott hitelek nem feltétlenül jelentik azt, hogy az itt felvett összeg olcsóbb, mint egy normál kölcsön. Jelen esetben inkább arról van szó, hogy ezt az összeget olyan vállalkozásoknak is módjuk van igénybe venni, amelyek alapesetben nem tudnak megfelelni a pénzintézetek által támasztott szigorú elvárásoknak. Támogatott hitelek esetében beszélhetünk válsághitelről és gazdaságélénkítő hitelről. Előbbinek a célja a likviditási célok megszüntetése és a már felvett hitelek bedőlésének a megakadályozása, míg az utóbbi hitelforma a versenyképesség erősítését célozza meg.
A támogatott vállalkozó hitelek, mérföldkövek a gazdaságélénkítő akciótervben
Orbán Viktor miniszterelnök többször is említette: a koronavírus miatt kialakult gazdasági helyzet megköveteli, hogy állami szerepvállalással támogassák a magyar vállalkozásokat. A kijelentést tettek követték, így február 5-én megjelent egy erre vonatkozó kormányrendelet. A gazdaságélénkítő akcióterv keretében a mikrovállalkozások megsegítésére kamatmentes hitelt vezetett be a kormány, ennek a részleteit tartalmazza a már említett kormányrendelet. A támogatott vállalkozói hitelek közül, vélhetően ez a legjobb kondíciókkal rendelkező lehetőség. Amit már most is tudni lehet, hogy a hitel maximális összege 10 millió forint, míg a futamidő maximuma 10 évben lett meghatározva. A hitel teljesen kamatmentes, a törlesztést pedig csak 3 év után szükséges megkezdeni. A kapott pénzt többek között bérek és járulékok fizetésére, valamint készletbeszerzésre és egyéb működési költségek finanszírozására is fel lehet használni. Az erre a célra elkülönített keretösszeg jelenleg 100 milliárd forint, ami lényegében azt jelenti, hogy körülbelül 10 ezer vállalkozásnak jelenthet segítséget. Mint több eddigi példa is megmutatta, ez az összeg még emelkedhet a későbbiek folyamán, azonban ebben nem lehetünk biztosak. Vélhetően sokaknak eszébe jut, hogy a folyósított összeg alkalmas lenne egy vagy több már meglévő hitel kiváltására, azonban a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján ez nem tűnik lehetséges alternatívának.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.