Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Lakáshitel folyamata az elejétől a végéig

2021.06.11.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2021. június 11. 11:45

Vannak, akik úgy vágnak bele egy lakás megvásárlásába, hogy nem is tudják, mennyire hosszadalmas procedúra vár rájuk, és különösen igaz ez akkor, ha hitelből tervezik kifizetni a vételárat. Nem elrettentésképpen, de pontokba szedjük, mi vár azokra, akik – akár kényszerűségből, akár anyagi megfontolásból – ezt az utat választják.

Lakáshitel folyamata az elejétől a végéig

Lássuk tehát a lakáshitel folyamatát!

  • A lakáshitel folyamatának első pontja az anyagi helyzet felmérése: alaposan fontold meg, hogy megengedheted-e magadnak azt a lakást, amit kinéztél, illetve tervezd meg az ezzel kapcsolatos kiadásokat is. A JTM szabályozás szerint a jövedelmed 50%-át fordíthatod törlesztésre, ez alapján pedig könnyen kiszámolhatod, mekkora hitel a maximális, amit felvehetsz. Ha kevés, adóstársat kell bevonnod! Nem feledkezhetsz meg az önerőről sem, ami a lakás árának minimum 20%-a kell, hogy legyen, de jobb, ha ennél többre készülsz!
  • A fentiek alapján válassz ingatlant!
  • Ez után jöhet a hitelkonstrukció kiválasztása, amiben oldalunk is a segítségedre lesz, illetve akár szakértői segítséget is kérhetsz. Ha megvan a hitel, illetve a bank, akkor a további költségek összeszámolása következik, hiszen ezeket is bele kell kalkulálnod az ügymenetbe: illeték, értékbecslési, közjegyzői, számlanyitási és ügyvédi díjak.
  • A következő lépés az adás-vételi szerződés megkötése az ingatlan tulajdonosával, majd ennek beadása a földhivatalba.
  • A lakáshitel folyamatának következő pontja maga a hitelfelvétel! A kiválasztott bank erre vonatkozó nyomtatványait ki kell tölteni, majd leadni a választott fiókban.
  • Következik az értékbecslés, amit a bank intéz.
  • Jön a lényeg: az elbírálás! A hitelbírálat az esetek többségében egy-két hetet vesz igénybe, de vannak olyan bankok, ahol csupán pár nap; mindenesetre ne ez alapján dönts!
  • A folyósítás előtt a bank közjegyzője véglegesíti az okiratot. Ezt Neked kell intézned.
  • A véglegesített közjegyzői okiratot be kell nyújtani a területileg illetékes Földhivatalba, ami után érkeztetik, és a jelzálogra vonatkozó széljegyzetet tesznek a tulajdoni lapra. Ehhez szükséges beszerezni az ügyvédtől egy végkifizetési nyilatkozatot is, amin a korábbi tulajdonos nyilatkozik, hogy át lehet jegyezni a tulajdonjogot.
  • Az utolsó lépés: kifizeted az önerőt a banknak, leadod az esetlegesen kötelező biztosítások igazolásait, bemutatod a kért dokumentumokat, és ez után a bank folyósítja a hitelt.

Reméljük, nem bátortalanítottunk el azzal, hogy leírtuk a lakáshitel folyamatát, sőt, inkább eloszlattuk a bizonytalanságodat, így könnyebben eljutsz a procedúra végéig. A harmadik ponthoz használd oldalunk összehasonlítási funkcióját, és ha kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

A hiteligénylést befolyásolja a koronavírus

A hiteligénylést befolyásolja a koronavírus

2020.04.07.

A banki ügyeink intézésének nagy részére igaz az, hogy online is megoldható, hiszen az utalásokat eddig is lehetett mobilalkalmazáson, vagy netbankban intézni, és egy személyi kölcsön, hitelkártya, vagy egyéb hiteligénylés is megoldható volt eddig is az interneten keresztül. A lakáshitelek esetében azonban más a helyzet, hiszen rengetegszer kell személyesen befáradni a bankfiókba, mire folyósításra kerül az összeg. Lássuk, mi a teendő ebben az esetben most, a koronavírus-járvány idején, a hiteligénylést mennyire befolyásolja.

Tovább olvasom
Lakásfelújítás magas infláció mellett – belevágni vagy kivárni?

Lakásfelújítás magas infláció mellett – belevágni vagy kivárni?

2022.08.30.

A lakásfelújítás magas infláció mellett nem biztos, hogy jó ötlet, ám előfordulhat, hogy nincs más választásod, és mégis belevágsz.

Tovább olvasom
Emelkednek a lakáshitel kamatok – pontosan mit jelent ez?

Emelkednek a lakáshitel kamatok – pontosan mit jelent ez?

2020.03.03.

A változó kamatozású hitelek tulajdonosai az utóbbi időben igencsak meglepődhettek, mert a hiteleik kamata megemelkedett, méghozzá nem is kicsit. Az emelkedő lakáshitel kamatok persze csak a lakáshitelek azon részére jellemzőek, amelyek a BUBOR-hoz kötöttek.

Tovább olvasom
Fix vagy változó kamatozású lakáshitelt érdemes felvenni?

Fix vagy változó kamatozású lakáshitelt érdemes felvenni?

2019.12.14.

Amikor jelzáloghitelt akarunk felvenni, akkor választhatsz, hogy fix vagy változó kamatozású kölcsönre adod be az igénylésedet. Manapság abszolút nincs egyetértés még a szakemberek között sem, hogy melyiket éri meg igényelni; jelen cikkünkben a saját véleményünket írjuk le.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával