Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Kaphatok-e személyi kölcsönt, ha a fizetésemből letiltás van?

2018.02.16.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 16. 11:49

Van az az élethelyzet, amikor mindenképp szükség lenne némi pénzre, függetlenül a körülményektől. A személyi kölcsön szinte minden esetben jó megoldás, viszont a hitelbírálat keresztül tud húzni minden számítást, akár egy egyszerű letiltás miatt.

Kaphatok-e személyi kölcsönt, ha a fizetésemből letiltás van?

Letiltás – mit kell tudni róla!

A személyi kölcsön feltételeit taglaltuk már, így most csak a lényegesebbeket sorolnánk fel. Az első és legfontosabb az állandó, magyarországi, bejelentett lakcím, és az érvényes személyazonosító okmányok, amivel igazoljuk. A 18. betöltött életév, a munkáltatói igazolás, az utolsó háromhavi munkabér, vagy nyugdíj igazolása szintén elengedhetetlen, illetve az is fontos, hogy a kérelmező ne szerepeljen a KHR listán, aktív státuszban.

Ha a fizetésedből tiltanak, az azt jelenti, hogy vagy adósként, vagy adóstársként végrehajtás alá vonták a jövedelmedet. A végrehajtási eljárás egyik alapvető lépése az, hogy az adóst úgy kényszerítik rendszeres fizetésre, hogy a jövedelmének egy részét közvetlenül a végrehajtónak, vagy a jogosultnak juttatják. A letiltás mértéke törvényben szabályozott, tehát nem lehet az egész jövedelmet letiltatni. Mindig a nettó összegből történik, tehát abból, amit az adós kézhez kapna; ennek az összegnek legfeljebb 33%-át, de kivételes esetekben is csak maximum 50%-át lehet letiltani. Jó, ha tudod, hogy a letiltott összegből a végrehajtó jutalékot kap, tehát nem kerül a teljes levont összeg a tartozás rendezésére! A letiltás addig tart, amíg a végrehajtást kérő nem jelzi, hogy megtérült a követelése, avagy a letiltási dokumentumban szereplő összeg kifizetésre került. Ez egyben azt is jelenti, hogy szerepelsz a KHR listán, méghozzá aktív státuszban, hiszen még tartozásod van. Tehát a címben feltett kérdésre a válasz röviden: nem, sajnos így nem kaphatsz személyi kölcsönt.

Ha viszont kifizetted a tartozásod, és a KHR listán is passzív státuszba kerültél, akkor már van lehetőséged, nem is kevés! Nézz körül közöttük, majd hasonlítsd is össze őket oldalunk segítségével! Kérdésed lenne? Vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken!

Egy helyen összehasonlíthatod a bankok aktuális személyi kölcsön ajánlatait!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Cofidis 100% online hiteligénylés – mit jelent ez?

Cofidis 100% online hiteligénylés – mit jelent ez?

2019.06.04.

A modern világ rengeteg hátránya mellett azért akad néhány előny is, például az, hogy minden leegyszerűsödik. Egyszerűbb lett a közlekedés, egyszerűbb hozzájutni olyan fogyasztási cikkekhez, amiket korábban beszerezhetetlennek hittünk. Könnyedén elérhetjük az ismerőseinket, sőt, be is vásárolhatunk az internet segítségével. A hitelezés sokáig bonyolult és hosszadalmas dolog volt, rengeteg papírmunkával. De manapság már ebben is változott a helyzet.

Tovább olvasom
A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

2019.03.12.

Mindenki tudja, hogy ha hitelt veszünk fel, akkor azt törlesztenünk is kell; hiteltípustól és az igényelt hitelösszegtől függ, hogy mennyi is lesz a törlesztőrészlet. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy miből is tevődik ez össze. Lássuk kicsit részletesebben!

Tovább olvasom
Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

2019.07.22.

Most, hogy eloszlott a babaváró hitellel kapcsolatos összes bizonytalanság, és tényként tekinthető az önerőként való felhasználhatósága, ismét fellendült az ingatlanhitelek iránti érdeklődés. Mivel a hozzánk fordulók nagy többsége az első ingatlanhitelét szeretné felvenni, általában az ügymenettel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel nekünk. Éppen ezért jelen cikkünkben összefoglaljuk a lakáshitel folyamatát.

Tovább olvasom
Adásvételi szerződés – általános, vagy minden bank mást fogad el?

Adásvételi szerződés – általános, vagy minden bank mást fogad el?

2019.09.02.

Nemrég érkezett hozzánk a fenti kérdés, és azt kell mondjuk, van benne logika, hiszen a munkáltatói igazolást a bankok csak a saját formanyomtatványukon fogadják el, bár a tartalma minden esetben ugyanaz. Az adásvételi szerződést azonban a polgári törvénykönyv szabályozza. Emellett pedig kimondja, hogy ingatlan esetében az adásvételi szerződés fogalmi eleme az ingatlan birtokba adása tulajdonjogának átruházása és a szerződés írásba foglalása.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával