További blogbejegyzések
Növekedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja
2024.12.19.Az elmúlt években a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) díjszabásában jelentős változások történtek Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024-es kimutatása szerint a KGFB átlagos éves díja a kárráfordítások növekedését meghaladó ütemben emelkedett. Ez a tendencia felveti a kérdést, hogy a díjnövekedés milyen tényezőkre vezethető vissza, és milyen hatással lehet a biztosítási piacra és a gépjármű-tulajdonosokra.
Tovább olvasomKészpénzben kapom a fizetésem, kaphatok kölcsönt?
2018.10.07.Ha hitelt szeretnél felvenni, akkor teljesítened kell bizonyos feltételeket ahhoz, hogy a hitelbírálat pozitív legyen. Ha csak az egyiknek nem felelsz meg, akkor el fogják utasítani a hitelkérelmedet.
Tovább olvasomEgészségbiztosítás, mi változik 2020-ban!
2020.07.14.Az idei év számos változást hozott, amelyeket egyrészt a koronavírusnak köszönhetünk, másrészt annak, hogy a kormány folyamatosan alakítja át a törvényeket, és rendeleteket hoz a fejlődés érdekében. Ezek hatásosságáról nem nyitunk vitát, mint ahogy politikai állásfoglalást sem tervezünk, azonban úgy gondoljuk, érdemes tudnod róluk. Július 1.-től például változik az egészségbiztosítás is.
Tovább olvasomLakáshitelnél elfogadható a zártkerti ingatlan?
2019.08.27.Ahány ház, annyi szokás, tartja a mondás, így mi is mondhatjuk azt, hogy ahány jelzáloghitel, annyi ingatlan. Fontos viszont, hogy milyen típusú ingatlanról beszélünk, hiszen például a vályogházakat manapság már csak kevés bank fogadja el fedezetként, mivel igen korszerűtlennek minősül, bár tény, hogy számos előnye van a modern házakkal szemben. De vajon lakáshitelnél elfogadható a zártkerti ingatlan is?
Tovább olvasom



