További blogbejegyzések
Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?
2020.05.25.A „minősített fogyasztóbarát” minősítést eddig csupán lakáshitel kaphatta meg, ám már egy ideje lehet arról is hallani, hogy a biztosításoknál, elsősorban a lakásbiztosítások esetében be fogják vezetni. Ez nemrég meg is történt: megjelent az első minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás, amit hamarosan a többi is követni fog, hiszen csak a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyására van szükség hozzá, így minden biztosítótársaságnak megvan a lehetősége arra, hogy maga is előálljon egy ilyen konstrukcióval.
Tovább olvasomCSOK-os ingatlan esetében, át lehet jelentkezni más lakcímre?
2024.10.07.Az állami támogatásoknál, így a CSOK esetén is fontos, hogy a támogatás ideje alatt is be kell tartani a vállalt kötelezettséget. Ellenkező esetben súlyos következményekre számíthat a támogatott. De mi a helyzet a bentlakási kötelezettséggel? Át lehet jelentkezni más lakcímre? Utánajártunk, és az derült ki, hogy azért, hogy a gyerek jobb iskolába járjon, nem lehet átjelentkezni. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomMódosulnak a Babaváró hitel és a lakásfelújítási támogatás szabályai
2023.04.26.Módosulnak a Babaváró hitel és a lakásfelújítási támogatás egyes szabályai. A módosítás sok embernek lehet jó hír. Olyanok is lesznek, akik a változtatás miatt nem esnek el támogatások lehetőségétől.
Tovább olvasomEz várható a hazai ingatlanpiacon 2025-ben: 10 pontban foglaljuk össze
2025.06.10.A cikk átfogó képet ad a 2025-ös magyar ingatlanpiacról: lakásárak alakulása, kereslet és kínálat változásai, állami támogatások, hitelpiaci trendek, befektetési lehetőségek, demográfiai és technológiai hatások, valamint a fenntarthatóság szerepe mind hatással vannak a piacra. A stabilizáció éve várható, ahol a tudatos vásárlás és az energiahatékonyság kerül előtérbe.
Tovább olvasom



