További blogbejegyzések
Megéri lakástakarék számlát nyitni?
2023.07.07.A lakástakarék számla egy régi-új termék. Régen slágerterméknek számított, aztán megszűnt, és most újra van. De milyen az új lakástakarék? Valóban megéri nyitni egyet? Utánajártunk, és most megmutatjuk, hogy hol, milyen feltételekkel lehet takarék számlát nyitni. És persze azt is, hogy megéri-e.
Tovább olvasomMennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével?
2024.04.26.Merthogy spórolhatunk. Akár milliós összeget is. De mi az előtörlesztés? Mikor érdemes előtörleszteni? És persze a lényeg: mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével? Utánajártunk, és mutatjuk az eredményt. És nem lesz meglepetés: nagyon sokat is megspórolhatunk.
Tovább olvasomPénzügyi szokásaink nyomában: hogyan tanulunk a pénzről? – podcast Sulyok Lászlóval (Provident)
2025.12.02.Ebben a podcastben Sulyok László, a Provident senior ügyfélélmény-menedzsere mesél arról, hogyan tanulunk pénzről gyerekkortól kezdve, miben különböznek a generációk pénzügyi szokásai, és hogyan segíthet egy felelős pénzügyi szolgáltató abban, hogy tudatosabban vegyünk fel hitelt. A beszélgetés központi üzenete: minél jobban értjük a saját pénzügyi mintáinkat, annál biztonságosabb döntéseket hozunk kölcsönfelvételkor is.
Tovább olvasomSpórolj a babaváró hitel igénylésénél!
2020.11.02.Ha azt gondolod, hogy a babaváró hitel feltételei államilag szabályozottak, teljesen igazad van. Ám ha azt is, hogy emiatt gyakorlatilag bárhová fordulhatsz, ugyanazt kapod, akkor bizony tévedsz, hiszen a bankok egyrészt nem mindenben kötöttek az állam által kialakított szabályokhoz, másrészt saját kondíciós listájuk is van, ami ugyan magát a hitelkonstrukciót nem érint, minden mást azonban igen.
Tovább olvasom



