További blogbejegyzések
A falusi CSOK-hoz ezek a dokumentumok szükségesek
2020.05.05.A CSOK-ot, vagyis a Családok Otthonteremtési Kedvezményét mindenki ismeri már, még azok is, akik nem jogosultak rá, hiszen a csapból is ez folyik jó ideje. A falusi CSOK szinte teljesen ugyanaz, csak a megvásárolható ingatlanok köre kisebb. Azokra az 5.000 fő alatti településeken található ingatlanokra vonatkozik, ahol a lakosság száma a 2003-as évhez képest nagyobb mértékben csökkent, mint az országos átlag. Vagyis ahol a mostani népesség nem éri el a 95%-ot a 2003. január elsejei népességszámhoz képest. A falusi CSOK-hoz ezek szerint vidékre kell költözni, viszont ahhoz, hogy megkapd, teljesítened kell néhány feltételt.
Tovább olvasomLakáshitel összegét – hogyan befolyásolja az igénylő életkora?
2020.11.18.A lakáshitel összegét számtalan dolog befolyásolja, ám általánosságban elmondható, hogy a jövedelmi helyzet alapján derül ki, hogy mennyi lakáshitelhez juthatsz. Vannak persze más tényezők is, amelyek közül a legfontosabb a legtöbb banknál megtalálható felső életkori határ. Mit jelent a felső életkori határ?
Tovább olvasomMennyi idő alatt kapom meg a lakáshitelt?
2020.01.06.Egy lakáshitel felvétele a leghosszadalmasabb és legbonyolultabb procedúra a banki hitelezésben. Az, hogy mennyi idő alatt kapod meg a lakáshitelt, számos dologtól függ, de még az elején eláruljuk. Minimum hat hét, mire eljuthatsz a folyósításig. Soknak tűnik, de ha belegondolunk, hogy egy évtizede a két hónap sem volt ritka. Akkor kicsit más szemmel fogjuk nézni azt, hogy a leghamarabb elérhető lakáshitelek jelenleg már nem lépik át az egy hónapos határt sem; igaz, ehhez szükség van segítségre is.
Tovább olvasomMegszűnik az OTP lakástakarék!
2019.11.09.Tavaly októberben megszűnt a lakás-takarékpénztárak állami támogatása, és azóta ez az üzletág gyakorlatilag csak vegetál. Az OTP Bank még megpróbálkozott tovább vinni az üzletágat megváltoztatott kondíciókkal. Ám mostanra sajnos kiderült, hogy nem életképes, ezért november 1.-én megszűnik az OTP lakástakarék értékesítése. Ezzel már csak a Fundamenta, illetve az Erste Bank marad a piacon. Ez természetesen nincs hatással az október végéig megkötött szerződésekre. Vagyis a meglévő ügyfeleknek nincs teendője ezzel kapcsolatosan.
Tovább olvasom



