Törlesztési biztosítás

A törlesztési biztosítás havi díját általában az adott hitel törlesztőrészletének százalékában, vagy a teljes kölcsönösszeg százalékában határozza meg a biztosító. A költségek természetesen nagyban függnek attól, hogy milyen káreseményekre terjed ki biztosításunk.

Nem mindig, ezeknél a biztosításoknál a legtöbb esetben úgynevezett várakozási idővel kell számolnunk. Ez azt jelenti, hogy a szerződéskötést követően sok esetben két, vagy három hónap múlva indul az az időszak, amelyben térít a biztosító. Emellett van önrész is, ami azt jelenti, hogy a káreseményt követően bizonyos ideig még magunknak kell fizetnünk a törlesztőrészleteket.

Ez az adott szerződéstől függ. A biztosítók különböző csomagokat ajánlanak, amelyekben általában meg van határozva a maximális térítési összeg, a térítés időtartama és az is, hogy hány százalékos egészségkárosodásnál, mi illeti meg a kedvezményezettet. A kedvezményezett egyébként a bank, káreseményt követően a biztosító a hitelező banknak fizet. Nyilván az sem mindegy, hogy milyen hitelhez szeretnénk biztosítást kötni.

Törlesztési biztosítást különböző hitelekre lehet kötni, úgy, mint például: folyószámlahitel, hitelkártya, jelzáloghitel, babaváró kölcsön, egyéb személyi kölcsön.

A törlesztési biztosítással arra az esetre kapunk védelmet, ha baj történik velünk, vagy elveszítjük munkahelyünket. Ebben az esetben a biztosító a biztosítási szerződésnek megfelelően segít a törlesztőrészletek fizetésében, vagy akár az adósság kiegyenlítésében.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Történelmi mértékben nőtt a magyar bankok pénzforgalmi bevétele – A digitalizáció és a díjemelések hatása

2024 negyedik negyedévében jelentősen, éves alapon közel 24 százalékkal emelkedtek a bankok pénzforgalmi bevételei Magyarországon – derül ki a Magyar Nemzeti Bank frissen publikált pénzforgalmi tájékoztatójából. A jelentésből kirajzolódik a digitális fizetések térnyerése, az azonnali átutalások és a qvik-alapú megoldások gyors terjedése, de a bevételek növekedéséhez jelentősen hozzájárultak a bankok által végrehajtott díjemelések is.

Tovább olvasom
Digitális lopás áldozata vagy? Így védekezhetsz, ha megtörtént a baj

A digitális bűnözés rohamosan fejlődik, és egyre kifinomultabb módszerekkel támadják a gyanútlan áldozatokat. A bankkártyaadatok ellopása, az online csalások és a kibertámadások komoly pénzügyi és adatvédelmi kockázatot jelentenek.

Tovább olvasom
A zsebünkre megy! Így spórolhatsz a számlaköltségeken

Az elmúlt években folyamatosan emelkednek a banki szolgáltatások költségei, ami szinte mindenkit érint, aki bankszámlával rendelkezik. Legyen szó magánszemélyekről, családokról vagy akár vállalkozásokról, a bankszámla fenntartása, a készpénzfelvétel, az utalások, sőt sok esetben még a kártyás vásárlás is költséggel járhat.

Tovább olvasom
Mikor nem fizet a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) minden gépjármű-tulajdonos számára előírt biztosítási forma, amely a közlekedési balesetek során okozott károk megtérítésére szolgál. Célja, hogy a vétlen fél megfelelő kártérítést kapjon, miközben a károkozó anyagi felelősségét a biztosító átvállalja. Ugyanakkor vannak olyan esetek, amikor a biztosító nem fizet, vagy visszakövetelheti a kifizetett összeget a károkozótól. Az alábbiakban áttekintjük a KGFB alapvető működését, valamint azokat a helyzeteket, amikor a biztosító mentesül a kifizetés alól.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával