Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Egy átlagos életbiztosítás mire fizet és mennyibe kerül?

2020.11.04.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 4. 20:40

Életbiztosítást érdemes kötni, hiszen biztonságban tudhatod magadat és a szeretteidet, ráadásul befektetésnek sem utolsó. Azonban mielőtt megtennéd, érdemes néhány dolgot tudnod róla, hiszen nem lényegtelen kérdés az, hogy az életbiztosítás mire fizet és mikor, valamint az sem, hogy mennyibe kerül.

Egy átlagos életbiztosítás mire fizet és mennyibe kerül?

Azt, hogy az életbiztosítás mire fizet, meghatározza, hogy milyen típusról van szó, ugyanis kétféle létezik: a kockázati, illetve a befektetési. A kockázati életbiztosítás a futamidő alatt nyújt védettséget, vagyis csak addig, ameddig fizeted, a befektetési életbiztosítás azonban a futamidő lejártakor, egy összegben is fizet, ha nem történt a befektetést meghaladó kifizetési összegű biztosítási esemény a futamidő alatt.

Hogy az életbiztosítás mire fizet, arra a pontos választ csak az adott csomag ismeretében lehet adni. Ha csak balesetre biztosítod be magad, akkor betegség esetén nem fizet a biztosító, sőt, még betegségnél sem mindegy, hogy milyen típusú egészségi problémákra kötöd meg az életbiztosításodat.

És most lássuk a költségeket! A kockázati életbiztosítás egyetlen költsége a havidíj, ami fix, és minden hónap egy, a szerződésben meghatározott napon esedékes. A kockázati életbiztosítás díját számos dolog befolyásolja, mint például:

•    az életkorod
•    a foglalkozásod (mennyire veszélyes az, amivel pénzt keresel)
•    a hobbijaid (az búvárkodás például növeli a költségeket)
•    a biztosítás futamideje (milyen hosszú ideig nyújt védettséget)
•    az egészségi állapotod
•    a rizikófaktorok (alkoholfogyasztási szokások, dohányos, netán túlsúlyos vagy-e; milyen betegségek fordultak elő a családban)
•    a választott kiegészítők

A kockázati életbiztosítás havidíja a néhány ezer és tízezer forint közötti sávban mozog, de fontos, hogy ne csak az ár alapján dönts, hanem vedd figyelembe a biztosítóról olvasható véleményeket, a szolgáltatásaik minőségét, a referenciákat, és még hosszasan sorolhatnánk. Egy olcsó havidíjnál például egyből gyanút foghatsz, hogy az életbiztosítás igencsak korlátozott, és csak nagyon kevés esetben fizet.

Amennyiben életbiztosítást szeretnél kötni, hasonlítsd össze a legjobb ajánlatokat oldalunk segítségével, ha pedig kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Díjrobbanás a lakásbiztosításoknál: mit tehetünk az emelkedés ellen?

Díjrobbanás a lakásbiztosításoknál: mit tehetünk az emelkedés ellen?

2023.10.11.

A lakásbiztosítások ára elfogadható szinten volt. Az elmúlt évben azonban kellemetlen meglepetés ért nem egy biztosítottat. Nem várt, és jelentős mértékű díjemelkedést kellett tapasztalniuk. Utánajártunk az okoknak, és megmutatjuk, hogy mit tehetünk az emelkedés ellen.

Tovább olvasom
Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

2020.05.25.

A „minősített fogyasztóbarát” minősítést eddig csupán lakáshitel kaphatta meg, ám már egy ideje lehet arról is hallani, hogy a biztosításoknál, elsősorban a lakásbiztosítások esetében be fogják vezetni. Ez nemrég meg is történt: megjelent az első minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás, amit hamarosan a többi is követni fog, hiszen csak a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyására van szükség hozzá, így minden biztosítótársaságnak megvan a lehetősége arra, hogy maga is előálljon egy ilyen konstrukcióval.

Tovább olvasom
Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

2023.11.09.

Utasbiztosítást utazáskor kötünk. Ha kötünk. Gondolkodhatunk úgy is, hogy biztos nem lesz rá szükség. És inkább nem költünk rá. De jó ötlet ez? Utánajártunk, hogy miért érdemes utasbiztosítást kötni, és hogy bizony érdemes egy kisebb összeget kifizetni, mint egy nem várt eseménykor esetleg egy hatalmasat. Érvek az utasbiztosítás megkötése mellett a cikkben.

Tovább olvasom
Mit értünk alul- és túlbiztosítás alatt?

Mit értünk alul- és túlbiztosítás alatt?

2021.09.02.

Az alul- és túlbiztosítás gyakoribb, mint gondolnánk, és komoly problémákat okoz az ügyfelek körében. Az alábbiakban mindent elmagyarázunk, amit tudni kell a témáról!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával