Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

2020.04.06.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 10:32

A jelzáloghitelek felvételéhez önerőre van szükség – ez egy olyan alapigazság, ami sajnos manapság már megkerülhetetlen, hiszen törvénybe is foglalták. Ahhoz, hogy lakáshitelt tudj felvenni, önerő-igazolásra lesz szükséged. Amelyből a bank megtudhatja, hogy mekkora összeggel rendelkezel, a folyósítható hitelösszeget pedig ez alapján számolják ki.

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

Az önerő-igazolás mellett persze egyéb dokumentumokra is szükség van, mint például a munkáltatói igazolás, vagy a bankszámlakivonatok, az utóbbiak azonban mit sem érnek az előbbi nélkül. Az önerő-igazolás a biztosíték arra, hogy rendelkezel azzal az önerővel, ami megfelel a bank kívánalmainak; ez lehet pénz, de akár pótfedezet, vagyis egy másik ingatlan is, de a lakáscélú megtakarítás, azaz a lakástakarék is felhasználható önerőként.

Lényeges, hogy a felvett hitelösszeg nem haladhatja meg az ingatlan piaci értékének 80%-át, a fennmaradó 20% pedig önerő kell, hogy legyen – legalábbis ezt mondja a törvény, de a bankok a legtöbb esetben ennél magasabb önerőt várnak el. Átlagosnak a 30% mondható, de akad még néhány tényező, amit figyelembe kell venni hitelnyújtáskor, és ezek tovább növelhetik a szükséges önerő mértékét. Ilyen például az adós besorolása, vagyis a jövedelmi helyzete, vagy a megvásárolni kívánt ingatlan jellemzői.

Abban az esetben, ha nincs önerő, önerő-igazolás sincs, ami nélkül nincs hitel sem. Van azonban több lehetőség is, amivel szert tehetsz a megfelelő mennyiségű önerőre, és megvalósíthatod a célodat. A legkézenfekvőbb egy kölcsön, amit barátoktól, vagy rokonoktól kérsz. De egy személyi kölcsön is megoldást nyújthat. Ha ez nem járható út, még mindig ott a CSOK, vagy a babaváró hitel, illetve a plusz ingatlanfedezet lehetősége is. Ez utóbbinál viszont figyelembe kell venned a plusz kockázatot is, hiszen ha nem fizeted a hitelt, mindkét ingatlan veszélybe kerül!

Amennyiben hitelt szeretnél felvenni, és rendelkezel az önerő-igazolással is, tekintsd meg jelzáloghitel-ajánlatainkat, majd hasonlítsd össze őket, hogy biztosan a legmegfelelőbbre adhasd be az igénylésedet. Ha kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Mi alapján érdemes összehasonlítanunk a hiteleket?

Mi alapján érdemes összehasonlítanunk a hiteleket?

2021.11.29.

Egy hitelfelvétel évekre meghatározhatja a költségvetésünk kiadási oldalát. Fontos tehát, hogy milyen kondíciókkal veszünk fel hitelt, hiszen nem mindegy, hogy mennyivel fizetünk vissza többet annál, mint amennyit felvettünk. Megfelelő választás esetén akár egy autó árát is megtakaríthatjuk. Utánajártunk, hogy mi alapján érdemes összehasonlítani a hiteleket.

Tovább olvasom
Hitel előtörlesztés és végtörlesztés – mi a különbség?

Hitel előtörlesztés és végtörlesztés – mi a különbség?

2022.10.14.

Ha az élethelyzetünk úgy hozta, hogy lehetőségünk van a meglévő lakás,- vagy szabad felhasználású kölcsönünk teljes egészét, vagy egy részét visszafizetni a futamidő lejárta előtt, akkor ismernünk kell a lehetőségeinket. Előtörlesztés és végtörlesztés: tudjuk mi a különbség, és hogy a mi esetünkben melyiket érdemes választani? Segítünk dönteni!

Tovább olvasom
Lakáshitel folyamata az elejétől a végéig

Lakáshitel folyamata az elejétől a végéig

2021.06.11.

Vannak, akik úgy vágnak bele egy lakás megvásárlásába, hogy nem is tudják, mennyire hosszadalmas procedúra vár rájuk, és különösen igaz ez akkor, ha hitelből tervezik kifizetni a vételárat. Nem elrettentésképpen, de pontokba szedjük, mi vár azokra, akik – akár kényszerűségből, akár anyagi megfontolásból – ezt az utat választják.

Tovább olvasom
Lakáshitelek akár 6% alatti kamattal: most érdemes megfontolni a hitelkiváltást

Lakáshitelek akár 6% alatti kamattal: most érdemes megfontolni a hitelkiváltást

2024.01.10.

A 2024-es év jó hírrel kezdődött a lakáshitel igénylőknek: jelentősen csökkentek a kamatok. És a kamatok csökkenése magával hozta a törlesztőrészletek csökkenését, sőt azzal is jár, hogy akár alacsonyabb jövedelemmel is lehet már hitelt igényelni. De mit tehetnek azok, akik magasabb kamattal már tavaly igényeltek lakáshitelt? Nekik bizony érdemes megfontolniuk a hitelkiváltást. Mutatjuk, miért.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával