Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A teljes casco biztosítás miért jó választás?

2020.10.22.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. október 22. 14:58

A teljes casco biztosítást új és használt gépjárművekre egyaránt lehetséges megkötni, és meg is éri annak ellenére, hogy nem kötelező, mivel egy esetleges káresemény jóval nagyobb anyagi megterhelést jelent, mint egy teljes casco biztosítás havi díja. 

A teljes casco biztosítás miért jó választás?

Mire terjed ki a teljes casco?

A teljes casco egyik alapvető része az elemi károkra vonatkozó biztosítás. A tűz, villámcsapás, robbanás, földcsuszamlás, kő- és földomlás, természetes üreg vagy talajszint alatti építmény beomlása, legalább 15m/mp sebességű szélvihar, felhőszakadás, árvíz, belvíz, egyéb vízelöntés, jégverés, lezúduló hótömeg és hónyomás által okozott károkat téríti meg, és a napjainkban tapasztalható extrém időjárás miatt ezt érdemes kiemelten kezelni. Ugyanígy fontos, ha nem még fontosabb a töréskárok biztosítása, ami a gépjármű alkatrészeiben és tartozékaiban, baleset által keletkezett sérülésekre, továbbá idegen személy által okozott rongálásra nyújt fedezetet. A lopáskár biztosítása szintén alapvető; ez a megfelelően lezárt és az előírtak szerint működtetett biztonságtechnikai berendezések mellett a gépjármű, vagy tartozékainak ellopása, elrablása, valamint az ezzel kapcsolatosan keletkezett sérülések esetén fizet.

Mennyiben kerül a teljes casco?

Mivel teljes körű biztonságot nyújt, lényegesen magasabb összegre kell számítani, mint egy kötelező biztosításnál, vagy akár egy részleges casco esetében, ám a biztonság érdekében abszolút megéri. A biztosítótársaságok között dúló piaci verseny ráadásul az ügyfeleknek kedvez, hiszen emiatt folyamatosan csökken a casco díja, és a különbségek is szembetűnőek. Éppen ezért fontos, hogy a szerződés megkötése előtt alaposan tájékozódjunk.

A kiegészítések is fontosak lehetnek

A biztonsági szintet tovább lehet növelni a casco biztosításhoz köthető kiegészítő biztosításokkal, amik persze eltérőek lehetnek a különböző biztosítóknál, azonban többnyire ugyanazokat a tényezőket veszik figyelembe. Ilyen például az extra tartozékokra vonatkozó biztosítás, a balesetbiztosítás, a poggyászbiztosítás, a jogvédelem-biztosítás, és még hosszasan sorolhatnánk. Érdemes a választás során ezeknek is utánanézni, és aszerint kiválasztani a megfelelő biztosítót, hogy minden igényt kielégít-e az általa kínált biztosításcsomag.
Ha biztosítást szeretnél kötni, tekintsd meg ajánlatainkat, majd indítsd el a szerződéskötést online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Milyen esetekben nem fizet az életbiztosítás?

Milyen esetekben nem fizet az életbiztosítás?

2022.05.13.

Nem fizet az életbiztosítás bizonyos helyzetekben, hiába fizetted azt éveken át – érdemes tudnod róla, hogy mire kell figyelned!

Tovább olvasom
Miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra?

Miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra?

2021.11.15.

A nyaralónkba pihenni járunk, és gyakran hetekig vagy hónapokig is üresen áll. Szeretnénk mindig úgy viszontlátni a nyaralónkat, ahogy azt otthagytuk. Ez nem mindig sikerül, és a távollétünkben keletkezett károk plusz költséget és bosszúságot okozhatnak. Egy nyaralóra kötött biztosítás megtérítheti ezeket a károkat. Mutatjuk, hogy miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra.

Tovább olvasom
Hitelfedezeti biztosítást mikor érdemes kötni?

Hitelfedezeti biztosítást mikor érdemes kötni?

2020.04.29.

Ha hitelt veszel fel, akkor azt vissza is kell fizetned – ez egy olyan alapvetés, amivel mindenki tisztában van. Előfordulhat azonban, hogy olyasmi történik veled, amit nem tudsz előre megjósolni, de a következménye az, hogy nem tudod visszafizetni a hiteledet: munkanélküliség, tartós betegség, vagy akár a legrosszabb is bekövetkezhet. Az ilyen esetekre találták ki a hitelfedezeti biztosítást, ami nem csak a bankot védi az által, hogy biztosítja a hitel megtérülését, de Téged is.

Tovább olvasom
Miért célszerű önálló lakásbiztosítást is kötni a társasházi biztosítás mellé?

Miért célszerű önálló lakásbiztosítást is kötni a társasházi biztosítás mellé?

2022.11.29.

Önálló lakásbiztosítást is kötni egy társasházi lakásra nem rossz ötlet, hiszen számtalan előnye van – az alábbiakban ezeket mutatjuk be.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával