Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Milyen dokumentumokra van szükség a Széchenyi MAX hitelek igényléséhez?

2022.10.18.
Szerző: Mogyorós Kinga
Utoljára módosítva: 2022. október 18. 13:29

A Széchenyi MAX hitelek igénylése nem egyszerű, de nem is lehetetlen – az alábbiakból kiderül, mire lesz szükség hozzá.

Milyen dokumentumokra van szükség a Széchenyi MAX hitelek igényléséhez?

A Széchenyi MAX hitelek igénylése nem nehezebb, mint bármely más vállalkozói hitelé, de persze ez még nem jelenti azt, hogy egyszerű lenne. Ha egy személyi kölcsönnel vetjük össze, az igényléshez szükséges dokumentumok sokszorosát kell összegyűjteni, ám egy vállalkozó – és könyvelője – számára ez korántsem akkora probléma, mint azt sokan gondolják.

A vállalkozók nagy többsége ugyanis pont a procedúra miatt nem kedveli a hitelfelvételt, és bár időnként él a lehetőséggel, csak nehezen veszi rá magát; a Széchenyi MAX hitelek igénylése ugyanebbe a kategóriába esik, hiába előnyösek.

A Széchenyi MAX hitelekről röviden

Jelenleg a mikro- és kisvállalkozások számára a Széchenyi Max hitelek  jelentik az egyetlen, széles körben elérhető, támogatott hitellehetőséget. A kamat továbbra is a teljes futamidő alatt fix, ráadásul továbbra is rendkívül alacsony – hitelcéltól függően 0,5-3,5%, és ezzel a rátával akár 10 évig is lehet kalkulálni.

Fontos, hogy mindegyik Széchenyi Max hitelnél számolni kell további évi 2% kezelési költséggel, ami a korábbi újraindítási Széchenyi hiteleknél nem volt; egyéb költségként a garanciadíj merülhet fel, ami mindössze 0,06-0,36%.

Több konstrukció is elérhető a Széchenyi Max hitelprogram keretein belül, így például folyószámlahitel, forgóeszközhitel, energiakártya, likviditási és beruházási hitel, valamint egy lízingkonstrukció is, melyek korlátozott keretösszeggel bírnak, azaz minél előbb érdemes elindítani az igénylési folyamatot, nehogy elfogyjon a rendelkezésre álló összeg  – lássuk, hogyan is működik mindez!

Az ajánlatok összehasonlítása

Érdemes több bank ajánlatát is bekérni, hiszen a Széchenyi MAX hitelek igénylése ezzel kezdődik, és ugyan a keretrendszer adott – hiszen azt nem a bankok, hanem a KAVOSZ határozta meg –, ám bankonként számos eltérést tapasztalhatsz az ajánlatok között; ezek a következők lehetnek:

  • hitelösszeg – a folyószámlahitelek esetében a keretrendszer szerint a maximálisan adható összeg az árbevétel 25%-a, de a bankok mindig kisebb összeget ajánlanak,
  • elvárt biztosítéki háttér – a kötelező elemeken túl a bank akár plusz ingatlanfedezetet is kérhet,
  • költségek – a bankok rendelkezésretartási díjat számolhatnak fel, ami éves szinten a fel nem használt hitelösszeg 1%-a, emellett a bankszámla használatának díja is bankonként eltérő.

A szükséges dokumentumok összegyűjtése

A Széchenyi MAX hitelek igényléséhez szükséges dokumentumok – mondjuk úgy – bőségesek, ám a könyvelő segítségével egyszerűen összegyűjthetőek; a következőkre lesz szükséged:

  • társasági szerződés,
  • aláírási címpéldány,
  • 2021-es beszámoló,
  • 2021 év végi és egy 2022.07.31-i főkönyvi kivonat,
  • az ügyvezető és a kezes, vagy kezesek személyes okmányai,
  • az esetleges beruházás dokumentumai: ingatlanvásárlásnál adásvételi szerződés, tárgyi eszköz vásárlásánál árajánlat,
  • NAV nullás igazolás, amely tartalmazza, hogy az igazolás kiállításakor a vállalkozás nem részesül fizetési kedvezményben – ha a cég szerepel a köztartozás-mentes adósok listáján, erre nincs szükség,
  • emellett szükség lesz az igényléshez szükséges, kitöltött adatlapra is.

Végezetül néhány plusz tudnivaló

A KAVOSZ irodában a vállalkozás ügyvezetőjének és a leendő kezeseknek személyesen kell megjelenniük. A regisztráció igénylésenként 17.000 forint, a cégkivonatot az iroda kéri le, amelynek díja 3.050 forint, ehhez pedig célszerű készpénzzel készülni, mivel előfordulhat, hogy a kiválasztott irodában nem lehet kártyával fizetni.

Mint fentebb írtuk, a Széchenyi MAX hitelek igénylését érdemes a hitelajánlatok összehasonlításával kezdeni, ehhez pedig a legegyszerűbb módszer, ha az internetet használod. A különböző bankok ajánlatait – többek között – oldalunkon is könnyedén összehasonlíthatod, és, ha megtaláltad, amit kerestél, az igénylési folyamatot is elindíthatod online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Vállalati hitel sorozatunk 4. - Likviditási hitel

Vállalati hitel sorozatunk 4. - Likviditási hitel

2020.11.07.

A szabad felhasználású likviditási hitel egy olyan eszköz lehet a vállalkozások kezében, amely nemcsak rövid távú segítséget jelenthet, hanem hosszabb távon is hasznot hozhat számukra.

Tovább olvasom
NHP Hajrá mellé igényelhető Széchenyi hitel?

NHP Hajrá mellé igényelhető Széchenyi hitel?

2021.05.07.

Az NHP Hajrá mellé teljes nyugalommal igényelhetsz más vállalati kölcsönöket is, ha a költségkereted elbírja – mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

2021.01.09.

A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre! A dekonjunktúra kezelésére […]

Tovább olvasom
Új Széchenyi hitelekről részletesen

Új Széchenyi hitelekről részletesen

2020.09.10.

Ha új vállalkozást szeretnél indítani, vagy a már régóta működő üzletedet szeretnéd fejleszteni, de nem áll a rendelkezésedre elegendő tőke, akkor létezik számodra megoldás, amelyet nem csak lehetséges, de érdemes is kihasználnod: az új Széchenyi hitelek!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával