Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Megéri lecserélni a CSOK-hitelt a kamattámogatás elvesztése esetén?

2021.07.07.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2021. július 7. 14:43

Lecserélni a CSOK-hitelt csak akkor érdemes, ha jobbat találsz nála, ám ez a kamattámogatás miatt gyakorlatilag lehetetlen. De mi a helyzet akkor, ha ez elvész?

Megéri lecserélni a CSOK-hitelt a kamattámogatás elvesztése esetén?

A CSOK a családok számára nyújt segítséget egy akár 10 millió forintos támogatással, és ehhez kapcsolódóan lehet igényelni a 15 millió forintos, államilag támogatott CSOK-hitelt, amely jelenleg a legjobb ajánlat a piacon. A kamattámogatáshoz azonban feltételeket kell teljesíteni, amelyek viszont egy megváltozott körülmény hatására elveszhetnek. A kérdés az, hogy érdemes-e lecserélni a CSOK-hitelt ebben az esetben, vagy jobban járunk, ha továbbra is ezt fizetjük? Alábbi cikkünkben ennek járunk utána.

Mi történik, ha elvész a kamattámogatás?

Amennyiben valamilyen okból elveszítjük a kamattámogatást, a CSOK-hitel piaci kamatozásúvá válik, azaz megnő a kamata. Alapesetben ez minden pénzintézetnél 3%, a maradékot pedig az állam pótolja ki, a támogatás elvesztésekor pedig az ügyleti kamat lép életbe, ami egy referenciakamathoz van kötve, azaz a piaci viszonyok nem vonatkoztathatóak rá. Ez előtt azonban még a CSOK támogatás büntetőkamattal sújtott összegét és az addig igénybe vett kamattámogatást kell visszafizetni.

Mennyi az annyi?

A CSOK-hitel ügyleti kamata nem rögzített, hanem 5 éves kamatperiódus vonatkozik rá. Jelenleg ez valamivel több, mint 5%, azaz a kamattámogatás elvesztése esetén ilyen kamatokkal kellene tovább fizetni a CSOK-hitelt. Ennél azonban jóval kedvezőbb kamatozással is lehet találni jelzáloghiteleket, méghozzá nem is kis számban, azaz mondhatjuk, hogy megéri lecserélni a CSOK-hitelt a kamattámogatás elvesztése esetén!

Hogyan lehetséges lecserélni a CSOK-hitelt?

Kétféle módon is megoldható a probléma: egyrészt lehetséges lecserélni a CSOK-hitelt egy olyan konstrukcióra, amely egy kedvezőbb kamatozású jelzáloghitel, amit ugyanabban az összegben igénylünk, amekkora a CSOK-hitel végtörlesztéséhez szükséges, de ebben az esetben kalkulálni kell az 1-2%-os végtörlesztési díjjal is. A másik lehetőség egy magasabb összegű hitelkiváltó hitelkonstrukció igénylése, amivel nem csak a CSOK-hitel cserélhető le, de más költségek is rendezhetőek.

Amennyiben lecserélnéd a CSOK-hitelt, tekintsd meg ajánlatainkat, majd indítsd el az igénylési folyamatot online!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

MBH Személyi Kölcsön

THM

14,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Sláger kölcsön

THM

14,9%

Futamidő

18 hó

Hitelösszeg

350.000 Ft - 700.000 Ft

Hirdetés

Fix Kamat személyi kölcsön

THM

14,41% - 21,77%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 12.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Jó hír a CSOK igénylőknek: jelentősen csökkent a büntetőkamat

Jó hír a CSOK igénylőknek: jelentősen csökkent a büntetőkamat

2022.10.03.

A kormány csökkentette a CSOK támogatás esetleges késedelmi kamatát. A csökkenés jelentős, hiszen az új szabály értelmében nem lehet magasabb a büntetőkamat 5 százaléknál. Kinek lehet ez fontos? Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom
CSOK-os ingatlanban vállalkozás – lehetséges?

CSOK-os ingatlanban vállalkozás – lehetséges?

2021.06.07.

Egy CSOK-os ingatlant egy vállalkozás székhelyeként használni sokáig lehetetlen volt, ám azóta változott a helyzet – mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Otthonteremtési támogatások egyedülállóknak és élettársaknak

Otthonteremtési támogatások egyedülállóknak és élettársaknak

2021.10.25.

A közösségi médiában napvilágra kerültek olyan vélemények, hogy a kormány csak a gyermekes családok otthonteremtését támogatja. Megnéztük, így van-e ez, és hogy milyen lehetőségei vannak azoknak, akik nem házasságban élnek, és gyermekük sincs.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítás CSOK-hoz – mit kell tudni róla?

Lakásbiztosítás CSOK-hoz – mit kell tudni róla?

2022.02.04.

A lakásbiztosítást CSOK-os ingatlanra nem csak érdemes megkötni, de egyenesen kötelező is.

Tovább olvasom