Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!
A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre! A dekonjunktúra kezelésére […]
A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre!
A dekonjunktúra kezelésére alkalmas kamattámogatott vállalkozói hitelek
A COVID-19 egy újabb zűrös periódus elé állította a világot, vele együtt Magyarországot is. A járványügyi kihívások döntően két jelentős szektort érintenek: az egészségügyet és a gazdaság működését. A válságmenedzsment és kríziskommunikációs beavatkozások között pedig megjelentek a monetáris politika eszköztárának elemei, köztük az új, alacsony kamattámogatott vállalkozói hitelek. Mik is ezek?
-
NHP Hajrá hitel
Az MNB által beharangozott Növekedési Hitelprogram új, koronavírus által generált alprogramja, amelynek az egyértelmű célkitűzése, hogy a magyar kkv-szektor hitelhez jutási lehetőségeit elősegítse és erősítse. A megvalósítható hitelcélok között szerepelhet korszerűsítés, fejlesztés, beruházás, eszközfinanszírozás, hitelkiváltás, munkabér-támogatás, a pénzügyi stabilitás megerősítése, de más egyéni célok megjelölése is engedélyezett. Nagyon kedvező feltételeket kínál az igénylők számára, a kamat mértéke ugyanis maximum évi 2,5 százalék. Fontos hangsúlyozni, hogy fix díj, az igényelhető kölcsönösszeg pedig 1 millió és 20 milliárd közötti érték, illetve kiemelendő, hogy az elbírálások és folyósítások is gyorsított átfutási idővel működnek. Fontos még a jogosultság kérdése, ami a minimum egy lezárt pénzügyi évvel és magyarországi székhellyel rendelkező vállalkozások kollektívája.
-
MFB Krízis hitel
Ahogy a kölcsön elnevezése tükrözi, szintén a vírustrauma által előidézett financiális problémákat hivatott enyhíteni, sőt az előzőekben ismertetett NHP Hajrá programhoz hasonló tematikájú, annyi lényeges különbséggel, hogy a Magyar Fejlesztési Bankkal szerződött pénzügyi társaságok kínálják, aminek előnye, hogy jóval rugalmasabb a hitelelbírálás folyamata, és fontos, hogy induló vállalkozásokat is patronálhat. A kamat itt is 2,5 százalékban limitált és fix, az igényelhető összeg 1 millió és 150 millió közötti tartományon belüli.
-
Új Széchenyi Hitelprogram
Az új, kiemelt mértékű állami támogatás mellett elérhető konstrukció szintén a recessziós helyzetre adott pénzügyi reakció egyik produktuma, ami a mikro-, kis- és középvállalatok számára kínál forrást. Alacsony hitelmutatók mellett gyorsan és könnyen elérhető lehetőségeket tartogat, a hitelek széleskörűen felhasználhatók. Kedvezményes, fix kamat jellemzi a futamidő végéig, 0,1 és 0,5 százalék közötti mértékkel a hitelfajta függvényében.
Ahogy a fentiek mutatják, az államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek palettája a lehetőségek végtelen tárháza a bajba jutott kkv-szektoros vállalkozások számára. Érdeklődjünk bizalommal bankunknál, ha szükséges!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.