Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Nézzük át, mit kell tudni a nyugdíjbiztosításokról!

2020.12.11.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. december 11. 10:44

Nyugdíjbiztosítás megkötésén gondolkodsz, de szeretnél tájékozódni, mielőtt megteszed ezt a lépést? Jó helyen jársz!

Nézzük át, mit kell tudni a nyugdíjbiztosításokról!

nyugdíjbiztosításokról azt kell tudni, hogy az egyik legelterjedtebb nyugdíjcélú megtakarítási forma, ami a biztosítóknál érhető el. A lényegük, hogy arra szerződsz a biztosítóval, hogy legalább 65 éves korodig rendszeresen takarékoskodsz az erre a célra fenntartott számlán. A biztosító a befizetett összegeket a rendelkezéseid szerint befekteti, így azok hozamot termelnek, és amikor eléred a kötéskor érvényes öregségi nyugdíjkorhatárt, azaz a 65. évedet, akkor egy összegben, vagy járadékként megkapod a befizetéseidet a hozammal együtt.

Nyugdíjbiztosításokról érdemes tudni, hogy jár-e állami támogatás?

Jó tudni, hogy az állam pénzzel is támogatja a nyugdíjbiztosításokat, ezzel is ösztönözve az öngondoskodást. A támogatást mindig az adott évben befizetett személyi jövedelemadóból lehet visszaigényelni, ezáltal csak azok jogosultak rá, akik fizetnek SZJA-t.

Mennyi pénzt kell havonta befizetni a nyugdíjbiztosításra?

nyugdíjbiztosítások esetében a minimális díjat a biztosító határozza meg, ami általában havi 10-12 ezer forint körüli összeget jelent, érdemes azonban a megtakarítási célt aszerint megállapítani, hogy mekkora összeget szeretnél felhalmozni. Ha szeretnéd fenntartani a korábban megszokott életszínvonaladat, érdemes minél korábban megkötni a szerződést, és elkezdeni a befizetéseket, hiszen minél rövidebb idő van hátra a 65 éves korig, annál magasabb havi összeggel kell számolnod.

Mi alapján válasszunk nyugdíjbiztosítást?

Fontos tudnod, hogy létezik garantált, illetve befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítás, és ezek máshogy működnek. Sokaknak szimpatikus, hogy előre garantált fix összeget kap az esetleges többlethozamok jelentős részével együtt, viszont a befektetési alapokkal is érdemes foglalkozni. Hiszen a legtöbb jóval magasabb nyereséget termel éves szinten, mint a garantált kamatok. Mivel egyfajta befektetésről van szó, nem lehet előre biztosan megmondani, hogy melyik nyugdíjbiztosítással jársz a legjobban. De törekedj arra, hogy elsőre olyan nyugdíjbiztosítást válassz, amelyet bizonyosan végig tudsz fizetni akár 20-30 évig is. Hiszen sok időt is veszíthetsz a nyugdíjra való felkészülésből.

Amennyiben nyugdíjbiztosítást szeretnél kötni, tekintsd meg ajánlatainkat, majd indítsd el a szerződés megkötésének folyamatát online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

12,8% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

6 lényeges kérdés és válasz a tanuló biztosításokról

6 lényeges kérdés és válasz a tanuló biztosításokról

2023.10.31.

Akkor jó a gyerek, ha eleven – tartja a mondás. Az aktív élet azonban magában hordozza egy baleset lehetőségét is. De hogy lehet erre felkészülni? Mi az a tanuló biztosítás? Miben különbözik egy balesetbiztosítástól? Körbejártuk, és választ adunk 6 lényeges kérdésre is.

Tovább olvasom
Mit mutat meg a TKM?

Mit mutat meg a TKM?

2022.02.15.

A TKM, azaz a teljes költségmutató olyasmi a biztosításoknál, mint a hiteleknél a teljes hiteldíjmutató (THM). Mutatjuk, mire szolgál, mit tartalmaz.

Tovább olvasom
Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

2023.11.09.

Utasbiztosítást utazáskor kötünk. Ha kötünk. Gondolkodhatunk úgy is, hogy biztos nem lesz rá szükség. És inkább nem költünk rá. De jó ötlet ez? Utánajártunk, hogy miért érdemes utasbiztosítást kötni, és hogy bizony érdemes egy kisebb összeget kifizetni, mint egy nem várt eseménykor esetleg egy hatalmasat. Érvek az utasbiztosítás megkötése mellett a cikkben.

Tovább olvasom
Mire figyeljünk az életbiztosítás megkötése előtt?

Mire figyeljünk az életbiztosítás megkötése előtt?

2022.09.13.

Az életbiztosítás megkötése felelősségteljes feladat, amelynek során számos szempontot kell mérlegelned; az alábbiakban ezeket ismertetjük.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával