Provident ujProvident ujHirdetés

Leggyakoribb hibák hitelfelvétel előtt

2020.11.10.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 10. 13:01

Csak az adásvételi szerződés aláírása után foglalkozol a lakáshitel kérdésével A leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a nem megfelelő konstrukció igénylése. Sokan csak az ingatlan kiválasztása, vagy az adásvételi szerződés aláírása után kezdenek el foglalkozni a lakáshitellel. Ha az ajánlat adása, illetve rosszabb esetben a foglaló kifizetése után derül ki, hogy nem vagy hitelképes, könnyen bajba kerülhetsz, […]

Leggyakoribb hibák hitelfelvétel előtt

Csak az adásvételi szerződés aláírása után foglalkozol a lakáshitel kérdésével

leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a nem megfelelő konstrukció igénylése. Sokan csak az ingatlan kiválasztása, vagy az adásvételi szerződés aláírása után kezdenek el foglalkozni a lakáshitellel. Ha az ajánlat adása, illetve rosszabb esetben a foglaló kifizetése után derül ki, hogy nem vagy hitelképes, könnyen bajba kerülhetsz, és akár a foglalót is elbukhatod. Ezért érdemes előre tájékozódni, sőt, akár előzetes hitelbírálatot is kérni, viszont jó, ha tudod, hogy ez több hetet is igénybe vehet.

Nem kezded el időben a hiteligénylés folyamatát

A második leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a késlekedés. Mivel egy lakáshitel bírálati ideje 4-6 hét is lehet, sőt, akár több is, figyelni kell, hogy az adásvételi szerződésben ennél rövidebb fizetési határidő ne legyen megadva. Ha kapkodnod kell, akkor nem fogsz odafigyelni a kondíciókra, illetve más tényezőkre, amelyek viszont jókora többletköltséggel is járhatnak a későbbiekben.

A számlavezető bankodnál adod be a hiteligénylést

A harmadik leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során az, ha csak a számlavezető bankod ajánlatát tekinted át, mert így beszűkíted a lehetőségeidet. Egy húsz évre felvett lakáshitel esetében a felvett összegen felül visszafizetett összegben két bank között akár több millió forint is lehet a különbség, ami már elég komoly összeg ahhoz, hogy ne vedd félvállról – bár ugyanez igaz akár a néhány ezer forintra is. Tény viszont, hogy a bankok az aktív számlavezetésért cserébe komoly kedvezményeket kínálnak, így ezt mindenképp érdemes figyelembe venni, ám nem szabad, hogy ez kizárólagosságot jelentsen, hiszen ugyanezt bármely más banknál is megkaphatod, ha átviszed a számládat.

A leghosszabb futamidőt választod a kisebb havi törlesztőrészlet érdekében

A hosszabb futamidő mindig alacsonyabb törlesztőrészletet jelent, viszont így tovább használod a bank pénzét, aminek az a következménye, hogy a teljes visszafizetendő összeg magasabb lesz – ez a negyedik leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során. Érdemesebb a lehetőségeidhez mért legmagasabb törlesztőrészletet bevállalni, mert így el lehet kerülni a többletkiadásokat.
A hibák elkerülése érdekében tekintsd meg ajánlatainkat, és ha megvan a legjobb, indítsd el az igénylést online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Mennyi a törlesztője jelenleg egy 15 millió forintos lakáshitelnek?

Mennyi a törlesztője jelenleg egy 15 millió forintos lakáshitelnek?

2024.03.05.

Amikor lakáshitelt igényelünk, fontos, hogy tisztában legyünk a várható költségekkel. Az a költség, ami évekig minden hónapban jelentkezni fog, a törlesztőrészlet. Utánajártunk, hogy mennyi a törlesztője jelenleg egy 15 millió forintos lakáshitelnek.

Tovább olvasom
Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

2022.09.30.

Amikor hitelt veszünk fel egy banknál, vállaljuk, hogy a kölcsön kapott összeget havi részletekben fizetjük, rászámolva a kamatot, amelyet a banknak fizetünk azért cserébe, hogy kölcsön adták nekünk a pénzt. Ezt a kötelezettséget egy fix időre, úgynevezett futamidőre vállaljuk, és aláírásunkkal igazoljuk, hogy a 5-30 év alatt havi rendszerességgel törlesztjük a tartozásunkat.

Tovább olvasom
Miért érdemes odafigyelni a kamatperiódusra hitelfelvétel során?

Miért érdemes odafigyelni a kamatperiódusra hitelfelvétel során?

2021.05.24.

A kamatperiódus sokak számára cseng ismerősen, ennél mélyebben azonban nem ássák magukat a témába, pedig érdemes. Az alábbiakban minden részletre kitérünk!

Tovább olvasom
Személyi kölcsön a K&H Banktól – Mutatjuk a feltételeket!

Személyi kölcsön a K&H Banktól – Mutatjuk a feltételeket!

2021.12.20.

Személyi kölcsön a K&H Banktól? Nem nehéz jó ajánlatot találni, a pénzintézet gyors és egyszerű igénylési folyamatot ígér, a K&H Bank ügyfelei száz százalékban online is igényelhetik a hitelt, amelynek a díjmentes előtörlesztési lehetősége is adott.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával