Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Hiteligénylési lehetőségek GYES és GYED alatt

2020.11.09.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 9. 17:16

Sokan keresnek meg bennünket azzal, hogy GYES és GYED alatt hogyan tudnának hitelt felvenni. Alapvetően a válaszunk az, hogy csak GYES és GYED jövedelemmel nem lehetséges a hitelfelvétel, mivel ezek úgynevezett másodlagos jövedelemnek számítanak, azaz kiegészítésnek megfelelnek, ám önmagukban nem számolhatóak bele a jövedelem kérdésébe. Azoknak tehát, akik csak a GYES, illetve a GYED jövedelemmel rendelkeznek, nem lehetséges a hitelfelvétel.

Hiteligénylési lehetőségek GYES és GYED alatt

Milyen jövedelemtípusokat fogad el egy bank a hiteligénylés során?

A bankok a legtöbb esetben a munkabért, a nyugdíjat, az ösztöndíjat, a táppénzt, az illetménykiegészítést, az életjáradékot, a nevelési díjat, a nevelőszülői díjat, a megbízási díjat, a tiszteletdíjat, az ápolási díjat, a megváltozott munkaképességűek keresetkiegészítését, a fogyatékossági támogatást, illetve a vakok személyi járadékát fogadják el alapvető jövedelemként. A családi pótlékot, a GYES-t, a GYED-et, az anyasági támogatást, a gyermektartási díjat, a gyermekgondozási díjat, az önkormányzati gyermektartási díj megelőlegezését, valamint az önkormányzati rendszeres kiegészítő családi pótlékot maximum kiegészítő jövedelemként hajlandóak elfogadni a hitelbírálat során.

Akad azonban egy kiskapu

Mivel a házaspárok, párok, élettársak, vagy épp a szülők hajlandóak segíteni ilyen esetekben, a legjobb, és tulajdonképpen egyetlen megoldás, ha a GYES-en, illetve GYED-en lévő hiteligénylő a hiteligénylési folyamatba bevon egy adóstársat. Olyan személyre van szükség, aki legalább három hónapja kap rendszeres jövedelmet, ehhez pedig kiegészítő, avagy másodlagos jövedelemként meg lehet adni a GYES és a GYED jövedelmet, ami növeli a hitelfelvételi esélyeket.

Milyen hiteleknél alkalmazható ez a módszer?

Gyakorlatilag az összes hitelnél bevethető ez a fajta kiskapu, ami segít a GYES-en, vagy GYED-en lévőkön, de a legtöbbször személyi kölcsönök igénylésénél merül fel, mint „kényszermegoldás”, hiszen az ingatlanhitelek igényléséhez amúgy is szükség van az esetek többségében adóstársra. Bármilyen hitelről is van azonban szó, az elsődleges lépés a lehető legjobb, az igényeknek leginkább megfelelő hitelkonstrukció megtalálása.

Amennyiben hitelt szeretnél felvenni, tekintsd meg ajánlatainkat, majd az összehasonlításuk és a megfontolt döntés után indítsd el az igénylésedet online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Pénzügyi összehasonlító portálok – miben nyújtanak segítséget?

Pénzügyi összehasonlító portálok – miben nyújtanak segítséget?

2019.06.14.

Sokan állnak szkeptikusan a hitelekhez, ami nem is csoda a 2006-os hitelválság után. Szerencsére egyre többen állnak úgy a dologhoz, hogy pénzügyi tudatossággal közelítik meg a kérdést, és hosszas mérlegelésnek vetik alá a hiteltermékeket, illetve azt, hogy szükségük van-e rá egyáltalán. A pénzügyi összehasonlító portálok az előbbiben nyújtanak segítséget. Azaz a felkeresésükkel könnyebbé teheted a döntést, hogy melyik hitelt is válaszd.

Tovább olvasom
Mekkora összegű hitelt vehetek fel minimálbérre 2021-ben?

Mekkora összegű hitelt vehetek fel minimálbérre 2021-ben?

2021.02.10.

Egy hitelügyintézés kapcsán kardinális kérdéskör a kérvényező jövedelemhelyzete, és miután az igénylést már egy ideje a kereset átvizsgálásához kötik, ami igazolásköteles is, így a fedezet nélküli kölcsönök ideje leáldozott. Ezzel kapcsolatosan jogosan merül fel a kérdés: mekkora a pénzintézetek által elvárt alapkereset? Minimálbérrel van esélyem labdába rúgni? Mekkora összegű hitelt kaphatok így? Nézzünk utána!

Tovább olvasom
Átlagos jövedelemmel mennyi lakáshitelt kaphatok?

Átlagos jövedelemmel mennyi lakáshitelt kaphatok?

2020.01.16.

Ismét egy kérdés, amire nem lehet, vagy legalábbis mi nem tudunk egyenes választ adni. Mennyi az átlagos jövedelem? Amit a statisztikusok mondanak, vagy az átlagember jövedelme? És pontosan melyik átlagemberé? A probléma ezzel az, hogy a statisztikákba beleszámolják azokat a fizetéseket is, amelyeket egy átlagember el sem tud képzelni. A végükön pedig általában rengeteg nulla van, és hiába él csupán néhány ember az országban, aki ennyire magas jövedelemmel rendelkezik, ezek az összegek alaposan eltorzítják a statisztika végeredményét.

Tovább olvasom
Miért éri meg a hitelkiváltás a lakáshitelek esetében?

Miért éri meg a hitelkiváltás a lakáshitelek esetében?

2020.02.07.

Azt, hogy miért éri meg a hitelkiváltás általában, már többször tárgyaltuk itt, a blogon, azonban arra eddig nem áldoztunk cikket, hogy kiderítsük, miért éri meg specifikusan a lakáshiteleknél. Pótoljuk az elmaradást; az alábbiakban erről olvashatsz.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával