Provident ujProvident ujHirdetés

KATA-s vállalkozóként személyi hitel?

2020.11.03.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. november 2. 23:59

Vállalkozóként dolgozol, és hitelt szeretnél felvenni? Nem kell aggódnod, a személyi kölcsönök igénylése számodra is elérhető, csupán más típusú dokumentumokat kell beszerezned, mint egy alkalmazotti munkaviszonyban dolgozó ügyfélnek.

KATA-s vállalkozóként személyi hitel?

Ha KATA-s vállalkozóként igényelnél személyi kölcsönt, akkor az alábbiakban leírtak szerint kell eljárnod.

A személyi kölcsön igénylésekor a bank az igazolható jövedelem alapján ítéli meg, hogy hitelképes vagy-e, vagy sem, és ezt munkavállalóként a cégtől kapott munkáltatói igazolással tudod bizonyítani. A KATA-s vállalkozók azonban nem kaphatnak ilyet. Hiszen önmaguk főnökei, ezért a NAV-tól beszerzett jövedelemigazolással kell igazolniuk a jövedelmüket. Ezen az előző lezárt pénzügyi év bevételeinek 60%-a szerepel majd. Ami tehát nem a teljes jövedelem, vagyis már ennyivel szigorítottabb az elbírálás, ám ez még nem minden.

Egyes bankok ugyanis még ezt a 60%-ot sem veszik figyelembe, hanem csökkentik 50, vagy 40%-ra, aminek köszönhetően a felvehető hitelösszeg is csökken. Ha KATA-s vállalkozóként személyi kölcsönt vennél fel, utána kell nézned, hogy a bankod mit tud nyújtani, és ha kevesebbet, mint amire szükséged van, akkor nincs más hátra, másikat kell keresned.

KATA-s vállalkozók esetében elvárja a legtöbb bank a legalább egy, teljes, lezárt pénzügyi évet. A személyi kölcsön igénylése enélkül szinte lehetetlen. De szerencsére van olyan pénzintézet is, amelyiknek van erre egy megoldása. Az igénylés időpontjáig összegyűlt bevételt is elegendő a számukra, viszont egy teljes év bevételeként tekintenek rá. Elosztják 12-vel, és az eredmény lesz a havi jövedelmed, amiből a felvehető hitelösszeget számolják ki. Így ez sajnos alacsonyabb lesz, de még mindig több, mint a semmi.

Ha a KATA-s vállalkozásnak több tulajdonosa van, akkor a tulajdoni hányad alapján osztja el a NAV a bevételeket, ám ez megváltoztatható, ha a tulajdonosok írásban megállapodnak az ettől eltérő nyereségmegosztásról – ebben az esetben pedig a NAV ezt veszi figyelembe.

A személyi kölcsönt tehát KATA-s vállalkozóként is igényelheted, ha figyelembe veszed a fent leírtakat. Válassz ajánlataink közül, és ha kérdésed van, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

A második hullám alatt hogy intézzem a hitelfelvételt?

A második hullám alatt hogy intézzem a hitelfelvételt?

2020.10.13.

Lehetett rá számítani, hogy ősszel megérkezik a koronavírus-járvány második hulláma, ezért a legtöbbeket nem érte felkészületlenül, hogy ismét alapjaiban változik meg az életünk. A hitelfelvétel alapvetően nem változott meg, vagyis nagyjából ugyanazokat a szabályokat kell betartani, mint a tavaszi, első veszélyhelyzet idején.

Tovább olvasom
Anyagi nehézséget szeretne megoldani? Mennyibe kerül egy személyi kölcsön?

Anyagi nehézséget szeretne megoldani? Mennyibe kerül egy személyi kölcsön?

2020.06.05.

A kérdés jogos, mert a személyi kölcsönt igénylő általában egy anyagi nehézséget szeretne megoldani, így egyáltalán nem mindegy, hogy leendő hitele milyen költségekkel jár.

Tovább olvasom
2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020.02.19.

Először is fontos tisztázni, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum nem ugyanaz, az utóbbi ugyanis az úgynevezett szakmunkás minimálbér, vagyis szakképesítéssel rendelkezőknek ez magasabb, mint a végzettséggel nem rendelkezőknek. A 2020-as minimálbér-változás esetében a bruttó összeg 161.000 forintra, a garantált bérminimum pedig 210.600 forintra emelkedik; a bérnövekedés mindkét esetben 8%-os.

Tovább olvasom
Mekkora jövedelem elég a hitelfelvételhez?

Mekkora jövedelem elég a hitelfelvételhez?

2019.04.29.

Sokszor kapunk olyan kérdéseket tőletek, amikre hirtelenjében olyan választ kell adnunk, aminél csak a visszakérdezés lenne rosszabb. Az, hogy mekkora jövedelem kell a hitelfelvételhez, szintén ilyen, a válaszunk pedig csak annyi: az attól függ. És hogy mitől? Nos, ezt már könnyebb megválaszolni!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával