Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

2020.08.17.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 3. 16:51

A hitelfelvétel nem csak a számodra, de a banknak is kockázatos lépés, és mint mindennél, itt is érdemes a lehető legnagyobb biztonságra törekedni, amihez a hitelfedezeti biztosítás kínál megoldást. És hogy miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Ha bajba kerülsz, és ez által a hiteled visszafizetése is bizonytalanná válik, akkor ez által te és a bank egyaránt megmenekülhettek a nagyobb problémáktól, tehát nem is kérdéses, hogy miért éri meg hitelfedezeti biztosítást kötni: a minél nagyobb biztonság érdekében. Igény szerint bármilyen típusú hitelfedezeti biztosítást választhatsz, de lehetőséged van arra is, hogy olyan biztosítási csomag mellett dönts, amely esetén minden kockázat ellen védve vagy.

hitelfedezeti biztosítások többféle probléma esetében képesek segíteni, így például az adós, vagy az adóstárs halála esetén megkímélheted magad, vagy az örököseidet az anyagi tehertől, a biztosító ugyanis ilyen eseménynél kifizeti a teljes fennálló tartozást.

Tartós egészségkárosodás, illetve rokkantság esetén szintén kifizeti a biztosító a teljes tartozást. Az ilyesmihez ugyanis többnyire  komoly anyagi problémák is kapcsolódnak, hiszen elveszítheted a munkahelyedet, csökkenhet a fizetésed.

A munkahelyed elvesztése komoly anyagi csapás, amikor a mindennapi kiadásokat is nehéz előteremteni, a törlesztőrészlet pedig csak a „hab a tortán”. Ezt viszont a biztosító egy ideig fizeti helyetted, amennyiben van hitelfedezeti biztosításod.

Az is előfordulhat, hogy az egészségi állapotod megromlik, ami pedig együtt járhat a bevételeid csökkenésével is, így például táppénz alatt nem kapod meg a teljes fizetésedet. Ebben a helyzetben – egy meghatározott ideig – a biztosító kifizetheti helyetted a törlesztőrészleteket.

hitelfedezeti biztosítás tehát megéri, már csak az a kérdés, mekkora a díja. Nos, ez függ a felvenni kívánt kölcsön összegétől és a választott biztosítási csomag típusától is, illetve minél több kockázat ellen véd, annál magasabb összegű díjjal kell számolni. A biztosítás díját havonta, a törlesztőrészlettel együtt kell befizetned.

Ha kérdésed lenne a hitelfedezeti biztosításokkal kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

MBH Személyi Kölcsön

THM

14,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Sláger kölcsön

THM

14,9%

Futamidő

18 hó

Hitelösszeg

350.000 Ft - 700.000 Ft

Hirdetés

Fix Kamat személyi kölcsön

THM

14,41% - 21,77%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 12.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Mikor nyújthat segítséget az utasbiztosítás?

Mikor nyújthat segítséget az utasbiztosítás?

2021.06.28.

Az utasbiztosítás minden, utazás közben történt egészségügyi problémánál, illetve anyagi gondnál segítséget nyújt – mutatjuk, miért érdemes neked is megkötnöd!

Tovább olvasom
Miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás?

Miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás?

2023.05.26.

Sokféle biztosítás van. Az életbiztosítás és a balesetbiztosítás is ismert a biztosítások között. Ez két biztosítás bár hasonló, más és más élethelyzetben nyújthat segítséget. Ha biztosítást akarunk kötni, fontos, hogy ismerjük őket, tudjuk, hogy milyen védelmet biztosítanak számunkra és szeretteink számára. Utánajártunk, hogy miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás. A különbségek nem nagyok, mégis fontosak. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom
Miért célszerű önálló lakásbiztosítást is kötni a társasházi biztosítás mellé?

Miért célszerű önálló lakásbiztosítást is kötni a társasházi biztosítás mellé?

2022.11.29.

Önálló lakásbiztosítást is kötni egy társasházi lakásra nem rossz ötlet, hiszen számtalan előnye van – az alábbiakban ezeket mutatjuk be.

Tovább olvasom
Mit értünk alul- és túlbiztosítás alatt?

Mit értünk alul- és túlbiztosítás alatt?

2021.09.02.

Az alul- és túlbiztosítás gyakoribb, mint gondolnánk, és komoly problémákat okoz az ügyfelek körében. Az alábbiakban mindent elmagyarázunk, amit tudni kell a témáról!

Tovább olvasom