Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Munkanélküli segély – tudnivalók

2020.05.27.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 11:00

A koronavírus-járvány alaposan átrendezte a munkaerőpiacot, és ez egy darabig még így is marad. Annak, akinek nem sikerült az elmúlt hetekben munkát találnia, munkanélküli segélyért kell folyamodnia. Az alábbiakban a legfontosabb tudnivalókat foglaltuk össze.

Munkanélküli segély – tudnivalók

Minden magyar, álláskereső állampolgár számára meghatározott ellátás jár a törvény szerint: az úgynevezett álláskeresési járadék, vagy munkanélküli segély. Álláskereső az, aki munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, nem tanul nappali tagozaton, nem jogosult öregségi nyugdíjra, valamint más ellátásban sem részesül. Mint mindennek, a munkanélküli segélynek is vannak természetesen feltételei. Az álláskeresőnek az elmúlt három év során összesen legalább 12 hónapnak megfelelő munkaviszonnyal, vagyis járulékfizetési időszakkal kell rendelkeznie – fontos, hogy a 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság nem számítható be a jogosultsági  időkeretbe. Ezen felül az is lényeges még, hogy nem állhat foglalkoztatási jogviszonyban, és persze együtt kell működnie a munkaügyi központtal is.

munkanélküli segély igényléséhez be kell jelentkezni az állami nyilvántartásba. Ezt személyesen kell megtenni a megyei, illetve területi kormányhivatal foglalkoztatási osztályán, vagyis a munkaügyi központban a szükséges dokumentumok benyújtásával, amelyek a következőek:

•    a korábbi foglalkoztatásokat igazoló dokumentumok
•    a legutolsó munkahely felmondási papírjai
•    vállalkozó esetén a tevékenység-megszüntető igazolás és a tartozásmentességi okirat
•    a személyi igazolvány
•    a lakcímkártya
•    a TAJ-kártya
•    az adókártya
•    a TB-kiskönyv

A kérelem beadásától kezdve az álláskereső ellátási jogviszonyba kerül, és jogosult a munkanélküli segélyre, majd 8 napon belül megküldik a hivatalos döntést is. A munkanélküli segély időtartama a korábbi munkaidő alapján kerül kiszámításra: 10 nap jogosultsági idő egy nap járadékfolyósítási időnek felel meg. A járadék összege a korábban befizetett járulékok havi átlagának 60%-a, de maximum az aktuális minimálbér, vagyis bruttó 161.000 forint lehet havonta, ami nettó 134.435 forint, mivel csak az SZJA és a munkaerőpiaci hozzájárulás kerül belőle levonásra.

Hitelre lenne szükséged, akkor tekintsd meg aktuális személyi kölcsön és lakáshitel ajánlatainkat.

Reméljük, hogy segítettünk átlátni a munkanélküli segély rendszerét, ám, ha mégis kérdésed lenne a témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

MBH Személyi Kölcsön

THM

14,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Sláger kölcsön

THM

14,9%

Futamidő

18 hó

Hitelösszeg

350.000 Ft - 700.000 Ft

Hirdetés

Fix Kamat személyi kölcsön

THM

14,41% - 21,77%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 12.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Plusz pénz állt a házhoz? Mit érdemes tennünk, ha extra bevételhez jutunk?

Plusz pénz állt a házhoz? Mit érdemes tennünk, ha extra bevételhez jutunk?

2020.09.09.

Ha váratlanul kisebb-nagyobb bevételre teszünk szert, érdemes elgondolkodnunk azon, mit kezdjünk vele. Természetesen nyomban el is költhetjük, de érdemes hosszabb távra gondolva cselekedni. Nézzük, mit kezdjünk az extra pénzzel, hogy jó helyre kerüljön!

Tovább olvasom
Személyi kölcsönök előnyei – miért érdemes igényelni?

Személyi kölcsönök előnyei – miért érdemes igényelni?

2019.11.02.

Minden hitelkonstrukciónak megvannak a maga előnyei, ami miatt érdemes őket választani egy adott célra. A személyi kölcsönök előnyei számosak, ám csak akkor, ha a megfelelő célra választjuk őket, ezt pedig behatárolják a kondíciók. Lássuk részletesebben, hogy mit is értünk ez alatt!

Tovább olvasom
2020-ban mennyi hitelt vehetek fel minimálbérrel?

2020-ban mennyi hitelt vehetek fel minimálbérrel?

2020.02.10.

2020-ban a minimálbér bruttó 161.000 forint, ám a hitelfelvételnél a bankok a nettó összeget vizsgálják, ami lényegesen alacsonyabb, mindössze 107.500 forint. Az alábbiakban arról olvashatsz, hogy 2020-ban mennyi hitelt vehetsz fel ekkora jövedelem esetén.

Tovább olvasom
Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

2019.12.30.

Ha régóta törlesztesz egy ingatlanhitelt, akkor valószínű, hogy a konstrukciója elavult, és sokkal kedvezőbbet is találhatsz, ha alaposan utánanézel. Érdemes elgondolkodnod a lakáshitelkonstrukció-váltáson, hiszen így az nem csak korszerűbb lesz, de a törlesztőrészleteket és a THM-et is csökkentheted!

Tovább olvasom