Provident ujProvident ujHirdetés

Munkanélküli segély – tudnivalók

2020.05.27.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 11:00

A koronavírus-járvány alaposan átrendezte a munkaerőpiacot, és ez egy darabig még így is marad. Annak, akinek nem sikerült az elmúlt hetekben munkát találnia, munkanélküli segélyért kell folyamodnia. Az alábbiakban a legfontosabb tudnivalókat foglaltuk össze.

Munkanélküli segély – tudnivalók

Minden magyar, álláskereső állampolgár számára meghatározott ellátás jár a törvény szerint: az úgynevezett álláskeresési járadék, vagy munkanélküli segély. Álláskereső az, aki munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, nem tanul nappali tagozaton, nem jogosult öregségi nyugdíjra, valamint más ellátásban sem részesül. Mint mindennek, a munkanélküli segélynek is vannak természetesen feltételei. Az álláskeresőnek az elmúlt három év során összesen legalább 12 hónapnak megfelelő munkaviszonnyal, vagyis járulékfizetési időszakkal kell rendelkeznie – fontos, hogy a 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság nem számítható be a jogosultsági  időkeretbe. Ezen felül az is lényeges még, hogy nem állhat foglalkoztatási jogviszonyban, és persze együtt kell működnie a munkaügyi központtal is.

munkanélküli segély igényléséhez be kell jelentkezni az állami nyilvántartásba. Ezt személyesen kell megtenni a megyei, illetve területi kormányhivatal foglalkoztatási osztályán, vagyis a munkaügyi központban a szükséges dokumentumok benyújtásával, amelyek a következőek:

•    a korábbi foglalkoztatásokat igazoló dokumentumok
•    a legutolsó munkahely felmondási papírjai
•    vállalkozó esetén a tevékenység-megszüntető igazolás és a tartozásmentességi okirat
•    a személyi igazolvány
•    a lakcímkártya
•    a TAJ-kártya
•    az adókártya
•    a TB-kiskönyv

A kérelem beadásától kezdve az álláskereső ellátási jogviszonyba kerül, és jogosult a munkanélküli segélyre, majd 8 napon belül megküldik a hivatalos döntést is. A munkanélküli segély időtartama a korábbi munkaidő alapján kerül kiszámításra: 10 nap jogosultsági idő egy nap járadékfolyósítási időnek felel meg. A járadék összege a korábban befizetett járulékok havi átlagának 60%-a, de maximum az aktuális minimálbér, vagyis bruttó 161.000 forint lehet havonta, ami nettó 134.435 forint, mivel csak az SZJA és a munkaerőpiaci hozzájárulás kerül belőle levonásra.

Hitelre lenne szükséged, akkor tekintsd meg aktuális személyi kölcsön és lakáshitel ajánlatainkat.

Reméljük, hogy segítettünk átlátni a munkanélküli segély rendszerét, ám, ha mégis kérdésed lenne a témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

SMS-ben küldött csalások: mire figyelj?

SMS-ben küldött csalások: mire figyelj?

2024.09.30.

A digitalizáció rohamos fejlődése megkönnyítette életünket, ám ezzel együtt a csalók is egyre kifinomultabb eszközöket alkalmaznak, hogy az áldozataikra lecsapjanak. Az egyik ilyen módszer a SMS-ben küldött csalások (más néven SMS phishing vagy smishing), amelyek célja, hogy személyes adatainkat megszerezzék, pénzügyi károkat okozzanak, vagy hozzáférjenek banki fiókunkhoz. A probléma világszerte növekszik, és Magyarország sem kivétel. Utánajártunk és bemutatjuk, hogyan ismerheted fel az SMS-ben küldött csalásokat, hogyan védekezhetsz ellenük, és mit tehetsz, ha már áldozatul estél.

Tovább olvasom
OTP adósságrendező hitel

OTP adósságrendező hitel

2019.04.02.

Sok az adósságod, és már azt sem tudod, mikor melyiket kellene fizetned? A havi kiadásaid az egeket verik, és szeretnéd, ha ez a helyzet megváltozna? Akkor az adósságrendezést neked találták ki! Számos bank kínál az ügyfeleinek adósságrendezésre alkalmas hitelkonstrukciókat, de mi most kifejezetten az OTP adósságrendező hitelét vesszük górcső alá.

Tovább olvasom
Mit tegyek, ha sürgősen kölcsönre van szükségem?

Mit tegyek, ha sürgősen kölcsönre van szükségem?

2018.10.01.

Nem szokásunk, de erre a kérdésre kérdéssel felelnénk: mennyire sürgősen? Ha sürgősen kölcsönre van szükséged, akkor több lehetőség is a rendelkezésedre áll, és csak akkor tudsz jól dönteni, ha ezeket mind számba veszed.

Tovább olvasom
Hitelfelvétel adóstársként – lehetséges?

Hitelfelvétel adóstársként – lehetséges?

2020.11.12.

Elsőre furcsa kérdésnek tűnhet, hogy lehetséges-e a hitelfelvétel adóstársként, hiszen az adóstárs azt jelenti, hogy résztvevő egy hitelügyletben, ám ha tovább visszük ezt a gondolatsort, akkor kerül elő az igazi értelme: vajon vehet-e fel hitelt az, aki egy másik ügyletben adóstársként szerepel? Ennek járunk utána az alábbi cikkben.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával