Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

2020.04.06.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 10:32

A jelzáloghitelek felvételéhez önerőre van szükség – ez egy olyan alapigazság, ami sajnos manapság már megkerülhetetlen, hiszen törvénybe is foglalták. Ahhoz, hogy lakáshitelt tudj felvenni, önerő-igazolásra lesz szükséged. Amelyből a bank megtudhatja, hogy mekkora összeggel rendelkezel, a folyósítható hitelösszeget pedig ez alapján számolják ki.

Az önerő-igazolásról mit érdemes tudni?

Az önerő-igazolás mellett persze egyéb dokumentumokra is szükség van, mint például a munkáltatói igazolás, vagy a bankszámlakivonatok, az utóbbiak azonban mit sem érnek az előbbi nélkül. Az önerő-igazolás a biztosíték arra, hogy rendelkezel azzal az önerővel, ami megfelel a bank kívánalmainak; ez lehet pénz, de akár pótfedezet, vagyis egy másik ingatlan is, de a lakáscélú megtakarítás, azaz a lakástakarék is felhasználható önerőként.

Lényeges, hogy a felvett hitelösszeg nem haladhatja meg az ingatlan piaci értékének 80%-át, a fennmaradó 20% pedig önerő kell, hogy legyen – legalábbis ezt mondja a törvény, de a bankok a legtöbb esetben ennél magasabb önerőt várnak el. Átlagosnak a 30% mondható, de akad még néhány tényező, amit figyelembe kell venni hitelnyújtáskor, és ezek tovább növelhetik a szükséges önerő mértékét. Ilyen például az adós besorolása, vagyis a jövedelmi helyzete, vagy a megvásárolni kívánt ingatlan jellemzői.

Abban az esetben, ha nincs önerő, önerő-igazolás sincs, ami nélkül nincs hitel sem. Van azonban több lehetőség is, amivel szert tehetsz a megfelelő mennyiségű önerőre, és megvalósíthatod a célodat. A legkézenfekvőbb egy kölcsön, amit barátoktól, vagy rokonoktól kérsz. De egy személyi kölcsön is megoldást nyújthat. Ha ez nem járható út, még mindig ott a CSOK, vagy a babaváró hitel, illetve a plusz ingatlanfedezet lehetősége is. Ez utóbbinál viszont figyelembe kell venned a plusz kockázatot is, hiszen ha nem fizeted a hitelt, mindkét ingatlan veszélybe kerül!

Amennyiben hitelt szeretnél felvenni, és rendelkezel az önerő-igazolással is, tekintsd meg jelzáloghitel-ajánlatainkat, majd hasonlítsd össze őket, hogy biztosan a legmegfelelőbbre adhasd be az igénylésedet. Ha kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

A legfontosabb fogalmak lakáshitel felvétele előtt

A legfontosabb fogalmak lakáshitel felvétele előtt

2022.11.02.

Lakáshitel felvétele előtt, illetve a folyamat során számos olyan fogalommal találkozhatunk, amelyek ismeretlenek lehetnek.

Tovább olvasom
Hogyan hat a kamatemelés a lakáshitelekre?

Hogyan hat a kamatemelés a lakáshitelekre?

2022.09.27.

A kamatemelés a lakáshitelekre is hat, méghozzá nem is akárhogyan – tudj meg mindent a témával kapcsolatban alábbi cikkünkből!

Tovább olvasom
Mi a különbség a kamatplafon és a kamatstop között?

Mi a különbség a kamatplafon és a kamatstop között?

2023.12.22.

A kamatplafon egy védelmi rendszer, mely a lakáshitel támogatására szolgál. A szakértők megtapasztalták, hogy két fogalom összekeveredik: a kamatstop és a kamatplafon. Ugyanakkor két különböző dologról van szó. Míg a kamatstopot kötelezővé tette a kormány, addig a kamatplafont önkéntesen vezették be a bankok. Utánajártunk, hogy mi a különbség a kettő között, és hogy miért lesz előnyös az önkéntesen vállalt kamatplafon a lakáshitelt igénylőknek.

Tovább olvasom
Fogyasztóbarát Lakáshitelekről részletesen

Fogyasztóbarát Lakáshitelekről részletesen

2019.09.19.

Ha foglalkoztat az ingatlanvásárlás gondolata, akkor biztosan találkoztál már a Fogyasztóbarát Lakáshitelekkel. Bár nem biztos, hogy tudtad, mit is jelent ez. A Fogyasztóbarát Lakáshitel egy olyan minősítés, amit egy kölcsön csak szigorú követelmények teljesítése esetén kaphat meg. Lássuk a részleteit!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával