Provident ujProvident ujHirdetés

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

2020.01.02.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 09:53

Az építési hitel használt ingatlan felújítására, illetve korszerűsítésére igényelheted, például emeletráépítéshez, szigetelés-, ablak, vagy akár fűtéscseréhez. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy nem egy összegben folyósítják, hanem részletekben, és az építkezés készültségi fokától függ, hogy mikor kapod meg az egyes részösszegeket: ha elkészül egy építési fázis, akkor helyszíni szemlét tart a bank, és ezt követően folyósítják a következőt.

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

Az építési hitelhez szükség van önerőre, ami a telek, valamint a teljes költségvetés minimum 40%-a, de ez csökkenthető pótfedezet bevonásával, tehát ha van még egy ingatlan, ami terhelhető, akkor a bank az együttes értéket nézi, és az összérték százalékában határozza meg a maximálisan felvehető hitelösszeget. Egy építési hitelbe maximum 3 ingatlant lehetséges fedezetként bevonni, és így minimális önerő is elegendő hozzá.

Fontos, hogy az első részösszeget akkor folyósítják, ha van építési telek, amire majd felépül a hitelezett ingatlan. Amennyiben nincs, úgy az építési hitel sem adható ki. Hiszen nincs mit megterhelni jelzálogjoggal. A helyzet megoldására egyetlen lehetőség van: egy másik ingatlant kell bevonni a hitel mögé fedezetként, ami jelzáloggal terhelhető. Ezek után már meg lehet vásárolni a telket, majd indulhat az építkezés is.

Az építési hitelhez többféle állami támogatás vehető igénybe. Éppen ezért, ha fel szeretnéd venni, sokkal szigorúbb feltételeknek kell megfelelned a piaci kamatozású hiteltípusokhoz képest. Viszont így is megvalósítható, és ha a hitelbírálat pozitív, akkor ezzel a hitellel jársz a legjobban felújításhoz, illetve építkezéshez.

Ha eldöntötted, hogy a hitel segítségével jutnál ingatlanhoz, vagy bővítenéd, illetve korszerűsítenéd a meglévőt, akkor hasonlítsd össze a bankok legjobb ajánlatait oldalunkon, és válaszd azt, amelyik a leginkább megfelel az igényeidnek és a pénztárcádnak! Amennyiben kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Plusz pénz állt a házhoz? Mit érdemes tennünk, ha extra bevételhez jutunk?

Plusz pénz állt a házhoz? Mit érdemes tennünk, ha extra bevételhez jutunk?

2020.09.09.

Ha váratlanul kisebb-nagyobb bevételre teszünk szert, érdemes elgondolkodnunk azon, mit kezdjünk vele. Természetesen nyomban el is költhetjük, de érdemes hosszabb távra gondolva cselekedni. Nézzük, mit kezdjünk az extra pénzzel, hogy jó helyre kerüljön!

Tovább olvasom
Az annuitásos hitelek lényege

Az annuitásos hitelek lényege

2020.11.05.

Említettük már párszor az annuitásos hiteleket itt, a blogunkon, ám sosem fejtettük ki azt, hogy valójában miről is van szó, pedig aki nem foglalkozik behatóan a pénzügyi témákkal, az valószínűleg nem tudja pontosan, hogy mit jelent ez a kifejezés. Az alábbiakban ezt a mulasztást pótoljuk.

Tovább olvasom
Januártól munkáshitel – kamat nélkül

Januártól munkáshitel – kamat nélkül

2024.12.12.

A kormány 2025 januárjától új lehetőséget kínál az alacsony és közepes jövedelmű munkavállalóknak a Munkáshitel formájában, amely teljesen kamatmentes hitelkonstrukció lesz. Ez a program célzottan azoknak szól, akik dolgoznak, de nem rendelkeznek elegendő pénzügyi forrással nagyobb kiadásokra vagy hirtelen felmerülő költségekre. Utánajártunk és megmutatjuk, hogyan működik a Munkáshitel, kik jogosultak rá, és milyen előnyökkel jár.

Tovább olvasom
2020-ban mennyi hitelt vehetek fel minimálbérrel?

2020-ban mennyi hitelt vehetek fel minimálbérrel?

2020.02.10.

2020-ban a minimálbér bruttó 161.000 forint, ám a hitelfelvételnél a bankok a nettó összeget vizsgálják, ami lényegesen alacsonyabb, mindössze 107.500 forint. Az alábbiakban arról olvashatsz, hogy 2020-ban mennyi hitelt vehetsz fel ekkora jövedelem esetén.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával