Provident ujProvident ujHirdetés

Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

2019.07.22.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 18. 12:29

Most, hogy eloszlott a babaváró hitellel kapcsolatos összes bizonytalanság, és tényként tekinthető az önerőként való felhasználhatósága, ismét fellendült az ingatlanhitelek iránti érdeklődés. Mivel a hozzánk fordulók nagy többsége az első ingatlanhitelét szeretné felvenni, általában az ügymenettel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel nekünk. Éppen ezért jelen cikkünkben összefoglaljuk a lakáshitel folyamatát.

Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

Az első lépés mindig a tájékozódás és a lehetőségek felmérése! Azért emeljük ezt ki, mert sajnos sokan kezdenek bele egy olyan ingatlannal kapcsolatos ügymenetbe, amit valójában esélyük sincs megvásárolni. A felvehető hitelösszeg függ a jövedelmi helyzettől, az ingatlan értékétől, és egyéb tényezők is befolyásolják azt, hogy végül megtörténik-e az ingatlan adás-vétele. A lakáshitel folyamata tehát már akkor elindul, amikor még csak gondolkodsz azon, hogy ingatlant szeretnél vásárolni.

Amikor mindent átgondoltál, akkor következhet az ingatlan kiválasztása. Fontos, hogy nem csak Neked, de a banknak is meg kell, hogy feleljen, de ezt nyilván nem lehet előre tudni, így nem ez alapján kell kiválasztani a megfelelő hitelkonstrukciót. Ha megtaláltad azt a pénzintézetet, ahonnan szeretnéd felvenni a kölcsönt, akkor indul ténylegesen a lakáshitel folyamata. Meg kell kötnöd az adás-vételi szerződést az ingatlan tulajdonosával, majd elindítani a hitelkérelmet a megfelelő dokumentumok beadásával. A bank ezek után elvégezteti az értékbecslést, és ha megfelelő, akkor megkezdődik a hitelbírálat, ami általában egy-két hétig tart. Amennyiben pozitív, vagyis megkaphatod az igényelt pénzösszeget, akkor közjegyzővel véglegesíttetned kell az okiratot, majd ezt be kell adnod a területileg illetékes Földhivatalba, ahol széljegyzetet kap a lakás tulajdoni lapja. Ehhez egy újabb dokumentumot is be kell szerezned, mégpedig egy végkifizetési nyilatkozatot az ügyvédtől; ezen nyilatkozik a korábbi tulajdonos arról, hogy a tulajdonjog átjegyezhető.

Most következnek a lakáshitel folyamatának utolsó lépései: az önerő kifizetése, a hitelhez kapcsolódó biztosítások igazolásainak leadása, a dokumentumok bemutatása, majd a folyósítás. Partnerünk ajánlatait is érdemes megtekintened, ehhez nem kell mást tenned csak kattints, ide. 

Ennyi lenne a lakáshitel folyamata dióhéjban. A megfelelő hitelkonstrukció kiválasztásában segítünk Neked, hiszen oldalunkon összehasonlíthatod a bankok legjobb ajánlatait, mi több, akár előzetes hitelbírálatot is kérhetsz. Ha maradtak volna benned kérdések, tedd fel őket nekünk elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

CIB lakáshitel részletek

CIB lakáshitel részletek

2019.03.18.

Mivel az utóbbi időben felpörgött az ingatlanpiac, és a CSOK is hozzátette ehhez a magáét, a lakáshitelek is rohamos fejlődésnek indultak. Minden bank megpróbál a konkurencia alá licitálni, így a kamatok is egyre kedvezőbbek. Nézzük meg, mit tud nyújtani a CIB lakáshitel!

Tovább olvasom
Fix törlesztőrészletű, vagy változó kamatozású piaci hitelt érdemes felvenni?

Fix törlesztőrészletű, vagy változó kamatozású piaci hitelt érdemes felvenni?

2019.04.28.

Amikor jelzáloghitelt akarunk felvenni, akkor két lehetőségünk van: a fix törlesztőrészletű és a változó kamatozású kölcsönök.

Tovább olvasom
Falusi CSOK – mit kell tudni róla?

Falusi CSOK – mit kell tudni róla?

2019.05.16.

Mindig is vidéki életről álmodoztál? Belefáradtál a nagyvárosi zűrzavarba, és nyugodtabb életre vágysz? A következő projekt a családalapítás, és a gyermekeidnek a legjobbat szeretnéd adni? Akkor ideje megismerkedned a falusi CSOK-kal!

Tovább olvasom
Lakáshitel helyett személyi kölcsön?

Lakáshitel helyett személyi kölcsön?

2019.04.16.

Lakáshitel helyett személyi kölcsön? Bizonyos esetekben kifejezetten jó választás lehet: a lakáshiteleknek is megvannak a maguk hátrányai, amit egy személyi kölcsönnel könnyedén ki lehet küszöbölni. Nézzük meg, mikor érdemesebb a személyi kölcsön mellett dönteni egy lakáshitel helyett!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával