Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

2019.07.22.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 18. 12:29

Most, hogy eloszlott a babaváró hitellel kapcsolatos összes bizonytalanság, és tényként tekinthető az önerőként való felhasználhatósága, ismét fellendült az ingatlanhitelek iránti érdeklődés. Mivel a hozzánk fordulók nagy többsége az első ingatlanhitelét szeretné felvenni, általában az ügymenettel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel nekünk. Éppen ezért jelen cikkünkben összefoglaljuk a lakáshitel folyamatát.

Lakáshitel folyamata – mit kell tudni róla?

Az első lépés mindig a tájékozódás és a lehetőségek felmérése! Azért emeljük ezt ki, mert sajnos sokan kezdenek bele egy olyan ingatlannal kapcsolatos ügymenetbe, amit valójában esélyük sincs megvásárolni. A felvehető hitelösszeg függ a jövedelmi helyzettől, az ingatlan értékétől, és egyéb tényezők is befolyásolják azt, hogy végül megtörténik-e az ingatlan adás-vétele. A lakáshitel folyamata tehát már akkor elindul, amikor még csak gondolkodsz azon, hogy ingatlant szeretnél vásárolni.

Amikor mindent átgondoltál, akkor következhet az ingatlan kiválasztása. Fontos, hogy nem csak Neked, de a banknak is meg kell, hogy feleljen, de ezt nyilván nem lehet előre tudni, így nem ez alapján kell kiválasztani a megfelelő hitelkonstrukciót. Ha megtaláltad azt a pénzintézetet, ahonnan szeretnéd felvenni a kölcsönt, akkor indul ténylegesen a lakáshitel folyamata. Meg kell kötnöd az adás-vételi szerződést az ingatlan tulajdonosával, majd elindítani a hitelkérelmet a megfelelő dokumentumok beadásával. A bank ezek után elvégezteti az értékbecslést, és ha megfelelő, akkor megkezdődik a hitelbírálat, ami általában egy-két hétig tart. Amennyiben pozitív, vagyis megkaphatod az igényelt pénzösszeget, akkor közjegyzővel véglegesíttetned kell az okiratot, majd ezt be kell adnod a területileg illetékes Földhivatalba, ahol széljegyzetet kap a lakás tulajdoni lapja. Ehhez egy újabb dokumentumot is be kell szerezned, mégpedig egy végkifizetési nyilatkozatot az ügyvédtől; ezen nyilatkozik a korábbi tulajdonos arról, hogy a tulajdonjog átjegyezhető.

Most következnek a lakáshitel folyamatának utolsó lépései: az önerő kifizetése, a hitelhez kapcsolódó biztosítások igazolásainak leadása, a dokumentumok bemutatása, majd a folyósítás. Partnerünk ajánlatait is érdemes megtekintened, ehhez nem kell mást tenned csak kattints, ide. 

Ennyi lenne a lakáshitel folyamata dióhéjban. A megfelelő hitelkonstrukció kiválasztásában segítünk Neked, hiszen oldalunkon összehasonlíthatod a bankok legjobb ajánlatait, mi több, akár előzetes hitelbírálatot is kérhetsz. Ha maradtak volna benned kérdések, tedd fel őket nekünk elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Tavaszi lendület kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 800.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Lakáshitel mellé, önerőként személyi kölcsön?

Lakáshitel mellé, önerőként személyi kölcsön?

2018.03.15.

A lakáshitel közös jellemzője, hogy a néhány éve bevezetett adósságfék-szabályozás egyik eleme miatt a felvett hitel összege a megvásárolni kívánt ingatlan piaci értékének maximum 80%-a lehet, tehát 20% önerőre mindenkinek szüksége van, aki hitelből szeretné megoldani az ingatlanvásárlást. De mit tehet az, akinek nem áll a rendelkezésére a megfelelő összeg, tehát lakáshitel mellé igényelhető-e kölcsön?

Tovább olvasom
CSOK 10+15 – mit kell tudni róla?

CSOK 10+15 – mit kell tudni róla?

2019.06.07.

A CSOK háromgyermekes családok számára igénybe vehető típusát 10+10-nek hívták egészen tavaly decemberig, azóta azonban CSOK 10+15 a neve, és nyilván te is kitaláltad, hogy a 10 és a 15 forintot jelent, méghozzá milliós tételben! Nagycsaládosoknak ez komoly segítséget jelent a saját otthon megteremtéséhez, de azoknak is, akik csak most tervezik a családalapítást. Ha Téged is érint, akkor érdemes lesz elolvasnod a cikkünket!

Tovább olvasom
Miért érdemes gyorskölcsönt felvenni?

Miért érdemes gyorskölcsönt felvenni?

2018.03.08.

Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy minél gyorsabban szüksége lenne készpénzre. A legtöbbször nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű megtakarítás, vagy egyéb, mozgósítható összeg, ha viszont azonnali megoldásra van szükség, akkor a gyorskölcsönt érdemes megpróbálni!

Tovább olvasom
Mikor érdemes ingatlant vásárolni hitelből?

Mikor érdemes ingatlant vásárolni hitelből?

2019.05.01.

Szögezzük le még a legelején. A címben feltett kérdésre nincs jó, vagy rossz válasz. Egy gyors, internetes keresés, és órákig lehet olvasni a különböző cikkeket arról, hogy most érdemes ingatlant vásárolni, illetve ennek az ellenkezőjét is.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával