Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, mi a különbség?

2017.12.28.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 16. 10:35

Ha szabadon felhasználható pénzhez szeretnél jutni, akkor nem mindegy, hogy személyi kölcsönt, vagy szabad felhasználású jelzáloghitelt igényelsz. Ugyan mindkettőnél szabadon elkölthető a felvett összeg, azonban van pár lényeges különbség.

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, mi a különbség?

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, nézzük meg mi a különbség!

Először a személyi kölcsönt vegyük górcső alá. A személyi kölcsön alapvető tulajdonsága, hogy a felvételéhez nem szükséges ingatlanfedezetet biztosítani. A hitel legfőbb biztosítéka az igénylő rendszeres, igazolható, nettó jövedelme. Emellett a személyi kölcsön kamata magasabb is, mint a jelzáloghitelé. A hitelösszeg is különbözik, hiszen a fedezet nélküli hiteleket lényegesen alacsonyabb összeggel lehet igényelni, itt a maximálisan felvehető hitelösszeg az adós jövedelmének legfeljebb 5-8-szorosa. Van viszont előnyösebb tulajdonsága is: az ingatlanfedezet nélküli személyi kölcsön járulékos költségei jóval alacsonyabbak a fedezetes hitelénél, hiszen csak a folyósítási jutalék merül fel kiadásként! További előnye, hogy az igénylés átfutási ideje általában 4-5 nap, maximum egy hét!

Az ingatlanfedezetes jelzáloghitelnél egész más a helyzet! Legfontosabb tulajdonsága – ahogy a nevéből is kiderül – az, hogy itt kötelező az ingatlanfedezet bevonása, és a hitelbírálat szempontjából lényeges a fedezetül felajánlott ingatlan értéke, állapota, valamint földrajzi elhelyezkedése is! Ugyanezek fontosak a felvehető hitelösszeg szempontjából is, mert az a fedezetül felajánlott ingatlan értékének meghatározott százaléka, ami bankonként változik! Emellett a jelzáloghitel igénylése esetén egyéb jogszabályi előírásoknak is meg kell felelni! A szabad felhasználású jelzáloghitel járulékos költségei is magasabbak, ez esetben az értékbecslés, a közjegyzői okiratba foglalás, a földhivatali dokumentumok és az eljárás illetéke, valamint a folyósítási jutalék is megfizetendő. Az átfutási ideje is jóval hosszabb, legalább három hét!

Látható, hogy a jelzáloghitelek felvétele sokkal több procedúrával és magasabb költségekkel is jár, viszont a felvehető hitelösszeg magasabb, mint a személyi kölcsönöknél. A szükséges pénzösszegtől függ, hogy végül melyiket választod, de bármelyik is legyen végül a befutó, oldalunkon össze fogod tudni hasonlítani a bankok legjobb ajánlatait!

Egy helyen összehasonlíthatod a bankok aktuális személyi kölcsön ajánlatait!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

12,8% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

2020.01.02.

Az építési hitel használt ingatlan felújítására, illetve korszerűsítésére igényelheted, például emeletráépítéshez, szigetelés-, ablak, vagy akár fűtéscseréhez. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy nem egy összegben folyósítják, hanem részletekben, és az építkezés készültségi fokától függ, hogy mikor kapod meg az egyes részösszegeket: ha elkészül egy építési fázis, akkor helyszíni szemlét tart a bank, és ezt követően folyósítják a következőt.

Tovább olvasom
Alapfogalmak a hitelekhez

Alapfogalmak a hitelekhez

2019.03.22.

Mivel nem csak visszatérő olvasóink vannak, hanem szerencsére újak is, így meg szeretnénk könnyíteni a helyzetüket azzal, hogy nem kell végigolvasniuk a blog összes cikkét. Alapfogalmak, amit összegyűjtöttünk a részetekre, hogy a hitelekkel kapcsolatos tudásotokat egy elégséges szintre emeljük.

Tovább olvasom
Használtautó vagy új, amit hitelre érdemes vásárolni?

Használtautó vagy új, amit hitelre érdemes vásárolni?

2020.02.27.

Valójában nem az a kérdés, hogy mit érdemes hitelre vásárolni, hiszen ha nincs annyi hozzáférhető pénzed, amiből kifizetheted az autót, akkor mindenképp hitelt kell felvenned. Az igazi kérdés az, hogy mind az új, mind a használt autó esetében melyik az a hiteltípus, ami jobban megéri.

Tovább olvasom
Milyen költségekkel kell számolnunk lakásvásárlás esetén?

Milyen költségekkel kell számolnunk lakásvásárlás esetén?

2020.11.20.

Ingatlant készülsz vásárolni? Jó, ha tudod, hogy nem csak a vételárat kell előteremtened, hanem egyéb fizetnivalóid is lesznek. Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy milyen költségekkel kell számolnod, ha lakásvásárlásra adod a fejed.    

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával