Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Jelzáloghitel ajánlatok, tudnivalók, hasznos infók egy helyen!

2017.07.27.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 11. 13:37

Jelzáloghitel ajánlatok elbírálásakor az igazolt havi nettó jövedelem és a fedezetül felajánlott ingatlan, vagy ingatlanok értéke alapján mérlegel a bank.

Jelzáloghitel ajánlatok, tudnivalók, hasznos infók egy helyen!

 Jövedelemnél: Ha az összes elfogadható nettó jövedelem 400.000 Ft-nál kevesebb, annak 50%-áig, amennyiben több, mint 400.000 Ft, úgy annak 60%-ig terhelhető meg jelzáloghitellel.

A fedezetként felajánlott ingatlannál: az ingatlan aktuális piaci értékének max. 80%-ig terhelhető hitellel. Bizonyos bankoknál ennél alacsonyabb mértékű megterhelést fogadnak el.

Jelzáloghitel feltételei

A KHR-ben (BAR listán) az adós nem lehet sem aktív sem passzív státuszban! Jó tudni viszont, hogy zálogkötelezett (fedezet nyújtó) lehet aktív KHR státuszban is.  

Jövedelemigazolás, munkaviszony

Mindenképpen szükség lesz min. minimálbérről szóló igazolásra (85.700 Ft).

Minimum 3 hónapos igazolt munkaviszony szükséges. Vállalkozásból igazolt jövedelem esetén ennél hosszabb időt kell igazolni. ( Általában megelőző teljes év).

Amit önerőként elfogadnak a bankok:

  • Készpénz, vagy bankszámlán elhelyezett pénz
  • Lakástakarékból származó megtakarítás
  • Munkáltatótól, önkormányzattól származó támogatás, kölcsön összege
  • CSOK összege
  • Egyéb, bevonható ingatlanfedezetek (nem szükséges saját tulajdonban lennie, de a megfelelő dokumentumokat be kell nyújtani)
  • Speciális esetekben személyi kölcsönnel is kiegészíthető a vételár

Mennyi idő alatt kapom meg a jelzáloghitel összegét?

Átlagosan 10-14 nap az elbírálási idő a teljes dokumentáció beadását követően. Ennél hosszabb is lehet, ha a bank hiánypótlásokat ír elő. CSOK igénylése nem hosszabbítja meg a folyamatot, a bank egyösszegben folyósít a hitellel együtt.

Mikor változhat a törlesztő részlet? Lehet-e fix kamatozású a jelzáloghitel?

A jelzáloghitelt minden banknál több konstrukcióban lehet kiválasztani. Kérhet FIX vagy változó kamatozású hitelt, a kamatperiódus is bankonként változó. Már 20 évre is igényelhetünk FIX kamatozású konstrukciót, így a törlesztőrészlete a teljes futamidő alatt változatlan marad. Arra azonban számítani kell, hogy lényegesen magasabb lesz a törlesztőrészlet, mint a változó kamatozású hitelnél.  

15-20 év távlatában gondolkodva mindenképpen érdemes előtte szakemberrel megvitatnunk, hogyan járunk összességében jobban, milyen feltételek lesznek számunkra hosszú távon is a legjobbak!

Milyen futamidőt válasszak? Hogyan lehet „olcsóbb” a jelzáloghitelem?

A jelzáloghiteleknél a maximális futamidő lehet akár 30 év is. Meggondolandó azonban, hogy ilyen hosszú idő alatt törlesszük vissza a hitelt! A futamidő hossza ugyanis jelentősen megnöveli a visszafizetett összeget. Általánosan elmondhatjuk, hogy minél hosszabb futamidőt választunk, annál többet kell visszafizetnünk a banknak.

Okosabb abból kiindulni, hogy mekkora törlesztő részletet tudunk biztonsággal, napi megélhetésünket nem veszélyeztetve vállalni. Ez alapján döntsünk a futamidőről. Hasznos tanács, hogy soha ne aszerint vállaljuk a törlesztő összegét, amennyi „még éppen belefér” MOST! Évtizedek alatt rengeteg minden változhat, jobb ezt is bekalkulálni. Az is hasznos, ha rendelkezünk némi biztonsági tartalékkal a nehéz időkre.

Jelzáloghitel igényelhető önerő nélkül is?

Igen, bizonyos feltételekkel erre is van megoldás. Amennyiben nagy értékű ingatlant szeretnénk vásárolni, a kiszemelt ingatlanon felül ún. „pótfedezetet is felkínálhatunk a banknak. gyakran alkalmazott ilyen esetben a szülők ingatlanának bevonása. A két ingatlan értékének összevonásával akár a teljes vételárat is fedezhetjük a felvett hitelből.

A legjobb jeálzáloghitel ajánlatok Partnerünknél is megtalálható, kattints ide a részletekért.

Tudnunk kell azt is, hogy ezt nem minden banknál tudjuk így megoldani! Egyes bankok ugyanis minden esetben előírják a 20 % önerőt. Nézzünk utána pontosan lehetőségeinknek, mielőtt belevágunk! Több alternatív megoldást is kínálunk az önerő előteremtésére.

TIPP! Kisebb értékű ingatlanok esetében az önerőt akár fedezheti a gyerekek után igénybe vehető CSOK összege is.

Tekintse meg jelzáloghitel ajánlatainkat!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

12,8% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Ennyit jelent a kamatstop a jelzáloghiteleseknek

Ennyit jelent a kamatstop a jelzáloghiteleseknek

2022.08.09.

Mit jelent a kamatstop a jelzáloghiteleseknek? A kamatstopot a hitelmoratóriummal együtt ez év december 31-ig hosszabbította meg a magyar kormány. Az intézkedés többeknek is kedvező lehetőség lehet, kivezetése viszont komoly veszélyekkel járhat.

Tovább olvasom
Lakáslízing, vagy lakáshitel – mi a különbség?

Lakáslízing, vagy lakáshitel – mi a különbség?

2019.05.06.

Ha lakást vásárolnál, akkor több lehetőséged is van, de most maradjunk annál a helyzetnél, amikor nem áll a rendelkezésedre a teljes vételár; ebben az esetben választhatsz a lakáshitel és a lakáslízing között. A kérdés csak az, hogy melyikkel jársz jobban!

Tovább olvasom
Mi a JTM, és hogyan befolyásolja a hitelfelvételt?

Mi a JTM, és hogyan befolyásolja a hitelfelvételt?

2023.03.31.

A JTM – azaz a jövedelemarányos törlesztőrészlet-mutató – minden hitel igénylésének szerves része, ezért érdemes megismerni.

Tovább olvasom
Tippek a lakáshitel felvételéhez

Tippek a lakáshitel felvételéhez

2020.07.31.

Az ingatlanpiac annak ellenére is virágzik, hogy a lakásárak rekord magasak, és a várakozásokkal ellentétben ezt még a koronavírus, illetve a hozzá kapcsolódó válság sem tudta megtépázni. Ha Te is lakásvásárláson gondolkodsz, és elegendő tőke híján hitelből szeretnéd megoldani, adunk néhány tippet a lakáshitel felvételéhez, amik jól jöhetnek az ügylet lebonyolítása során.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával