További blogbejegyzések
Májusban változás jön a THM számítás módjánál
2023.05.03.Egy új rendelet értelmében megváltoznak a Teljes Hiteldíj Mutató számítási elvei májustól. Lesz ennek hatása a hitelekre? Elveszti-e a THM az összehasonlító szerepét? Utánajártunk, hogy mennyire fontos egy ügyfélnek, hogy májusban változás jön a THM számítás módjánál.
Tovább olvasomMilyen hatása van az euró árfolyamának a magyarországi hitelekre?
2025.06.27.Az euró árfolyamának változása nemcsak a külföldi utazások vagy importtermékek árában érezteti hatását, hanem közvetlenül vagy közvetetten befolyásolja a magyarországi hitelek kondícióit is. A cikk részletesen bemutatja, milyen módokon hat az árfolyam a hitelkamatokra, törlesztőrészletekre és a banki hitelezési hajlandóságra.
Tovább olvasomMire figyeljünk egy nagyobb kölcsön felvételénél?
2020.08.24.A 2008-as hitelválságnak köszönhetően a magyar emberekben él egyfajta tartózkodás, ha hitelfelvételről van szó. Ami teljesen érthető, hiszen, ha valaki megégeti magát, óvatosabban fog bánni a tűzzel. Amikor hitelfelvétellel kapcsolatban megkeresnek bennünket, a legtöbb esetben elhangzik a kérdés: „mire figyeljünk a kölcsön felvételénél”?
Tovább olvasomMekkora jövedelem elég a hitelfelvételhez?
2019.04.29.Sokszor kapunk olyan kérdéseket tőletek, amikre hirtelenjében olyan választ kell adnunk, aminél csak a visszakérdezés lenne rosszabb. Az, hogy mekkora jövedelem kell a hitelfelvételhez, szintén ilyen, a válaszunk pedig csak annyi: az attól függ. És hogy mitől? Nos, ezt már könnyebb megválaszolni!
Tovább olvasom



