További blogbejegyzések
Növekedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja
2024.12.19.Az elmúlt években a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) díjszabásában jelentős változások történtek Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024-es kimutatása szerint a KGFB átlagos éves díja a kárráfordítások növekedését meghaladó ütemben emelkedett. Ez a tendencia felveti a kérdést, hogy a díjnövekedés milyen tényezőkre vezethető vissza, és milyen hatással lehet a biztosítási piacra és a gépjármű-tulajdonosokra.
Tovább olvasomMilyen költségekkel kell számolnunk, ha bankszámlát nyitunk?
2020.12.17.Bankszámlát nyitnál, és nem tudod, milyen költségei lesznek, illetve lehetnek? Az alábbiakból kiderül!
Tovább olvasomJTM 2020 - Jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató
2020.10.19.Mit takar a JTM 2020 kifejezés? A JTM azt jelenti, hogy jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató. Ezt a mutatót használják a bankok a hitelbírálatnál, voltaképpen egy egyszerű számolásról van szó, amelyből kiderül, hogy felvehetjük-e a kívánt hitelt. Hogy néz ki a JTM 2020-ban?
Tovább olvasomMilyen költségekkel jár egy lakáshitel?
2022.11.15.Költségekkel jár a lakáshitel felvétele, sőt, az igénylés is, azaz akkor is lesznek fizetnivalók, ha végül elutasítják a hitelkérelmet.
Tovább olvasom



