További blogbejegyzések
Szelfis számlanyitás hol igényelhető?
2024.10.02.Az elmúlt években a digitális banki szolgáltatások egyre elérhetőbbé váltak, és sok pénzintézet már olyan innovatív megoldásokat kínál, amelyekkel akár személyes megjelenés nélkül is számlát nyithatsz. A szelfis számlanyitás ennek egyik legnépszerűbb formája, amely lehetővé teszi, hogy mindössze egy okostelefon és internetkapcsolat segítségével néhány perc alatt bankszámlát nyiss. De hol igényelheted ezt a kényelmes szolgáltatást, és mik a lépései? Mutatjuk.
Tovább olvasomOtthonteremtés: Így lehet kombinálni az állami támogatásokat 2025-ben
2025.02.03.Az otthonteremtés mindig is kiemelt cél volt a magyar családok számára, azonban az ingatlanárak emelkedése és a gazdasági bizonytalanság különösen fontossá tette az állami támogatások igénybevételét. 2025-ben a magyar kormány többféle otthonteremtési lehetőséget kínál, amelyek megfelelő kombinációjával jelentősen csökkenthető az ingatlanvásárlás, vagy építés terhe. Ezek közé tartozik a munkáshitel, a Babaváró hitel, a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) és a CSOK Plusz. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk ezeket a támogatásokat, valamint azt, hogyan érdemes összehangolni őket.
Tovább olvasomPénzügyi nehézségekkel küzd a vállalkozásom – mit tehetek?
2021.01.12.Egy jól működő vállalkozás is küzdhet pénzügyi nehézségekkel, ilyenkor jól jön a külső anyagi segítség. Ilyen esetben faktoringban érdemes gondolkodni? Esetleg hitelt célszerű felvenni? Összegyűjtöttünk néhány lehetőséget a pénzügyi nehézségekkel küzdő vállalkozások számára.
Tovább olvasomMinősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?
2020.05.25.A „minősített fogyasztóbarát” minősítést eddig csupán lakáshitel kaphatta meg, ám már egy ideje lehet arról is hallani, hogy a biztosításoknál, elsősorban a lakásbiztosítások esetében be fogják vezetni. Ez nemrég meg is történt: megjelent az első minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás, amit hamarosan a többi is követni fog, hiszen csak a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyására van szükség hozzá, így minden biztosítótársaságnak megvan a lehetősége arra, hogy maga is előálljon egy ilyen konstrukcióval.
Tovább olvasom



