2022.04.29.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Mind a minimum, mind a maximum összegeket a bankok határozzák meg, így azok eltérőek lehetnek. A legkisebb összeg néhány tízezer, a legmagasabb 10.000.000 forint lehet bizonyos pénzintézeteknél.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Hitelkonstrukciótól függ, hogy milyen hosszú futamidőt engedélyez egy bank; a fedezetlen típusoknál a maximum 8 év lehet, a jelzálog alapú konstrukcióknál azonban 20-30 év is elérhető.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A THM a Teljes Hiteldíj Mutató rövidítése, amiből kiszámolható, hogy egy év alatt, az adott hitelnél, a tőkén túl mekkora összeget kell visszafizetni. A THM-et a kamatból, a kezelési költségből, a bankszámlavezetés díjából, jelzáloghitel esetén pedig ezen felül az értékbecslés, az ingatlan-nyilvántartási eljárás és a helyszíni szemle díjából számítják ki. További információ a THM-ről, kattints […]
Tovább olvasom
2020.09.01.
Ha szabad felhasználású hitelt igénylünk, akkor – pozitív hitelbírálat esetén – a folyósítási díj mindenképp felmerül, mint plusz költség. Ezen felül a számla vezetésének díját, illetve egyéb díjakat is felszámolhat a bank, amennyiben igénybe vettünk kiegészítő szolgáltatásokat is. Ezek a díjak akciók keretein belül elengedésre kerülhetnek, ezért érdemes figyelni a kiemelt ajánlatokat.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A szabad felhasználású hitelek kétféle típusát folyósítják a bankok, a jelzálog alapút, illetve a személyi kölcsönöket. Az előbbiek esetében szükséges, az utóbbiaknál viszont nem szükséges az önerő és a fedezet.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Az adott hitelkonstrukció által megszabott dokumentumok beszerzése után le kell adni az igénylést egy bankfiókban, majd megvárni a hitelbírálat eredményét. Bizonyos bankok az igénylés beadását online is lehetővé teszik.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Ha csak késedelmes a fizetés, akkor késedelmi kamatot állapítanak meg, ha viszont huzamosabb ideig nem történik befizetés, akkor a bank felmondja a hitelszerződést, és az egész fennmaradó tőketartozást, illetve egyéb terheléseket egy összegben követeli. A felmondás ideje a szerződésben lefektetett időszak után esedékes, de általában hatvan nap.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A fedezetes típus ebben az esetben egyáltalán nem igényelhető, ám a fedezet nélküli típust két pénzintézet is kínálja a KHR-es ügyfeleknek: a Cofidis és a Provident Bank. Előbbi csak a passzív státuszú ügyfeleket szolgálja ki, így az utóbbinál az aktív listások is igényelhetnek szabad felhasználású hitelt. BAR lista esetén itt olvashatsz több információt, kattints ide.
Tovább olvasom